V létě byl v divizi, teď jde do Baníku. Kašpárka ale Zlínsko nepouštělo lehce

V létě byl v divizi, teď jde do Baníku. Kašpárka ale Zlínsko nepouštělo lehce

Zajímavý přestup hlásí Moravskoslezská fotbalová liga. David Kašpárek, jedna z komet podzimní části, se stěhuje ze Zlínska do Baníku. Počítá se s ním spíše do béčka, nicméně utopií není ani první tým.

Kašpárek prošel akademií Sigmy Olomouc, kde byl i v jejím béčku. Pendloval mezi rezervou a Holicí, která hraje v divizi a kde strávil většinu času. Byl to trenér David Rojka, který si ho vytáhnul do Přerova, jenž hraje stejnou soutěž. Když loni v létě třetiligové Zlínsko (tehdy už pod Rojkovým vedením) hledalo útočníka, padla volba na něj.

„Pracoval jsem s ním a viděl jsem, že jde kvalitativně nahoru. Když jsem šel do Zlínska, vytáhnul jsem si ho za sebou,“ popisoval trenér pro eFotbal.cz.

MATĚJŮ PŘIŠEL O KOLEGU, VYŠKOV POSÍLÍ PÁR DNŮ PŘED ROZJEZDEM F:NL LOTYŠSKÝ REPREZENTANT ZE SPEZIE

A tento tah vyšel. Kašpárek se prosadil hned v prvním kole a pak i do sítě Vyškova v rámci poháru. „Přechod není jednoduchý. Rozdíl mezi soutěžemi je. Asi mu pomohlo, že byl zvyklý na moje tréninky. Začátek mu opravdu vyšel,“ přikývl Rojka na konto čerstvě dvaadvacetiletého fotbalisty.

Prostřední část soutěže mu nevyšla dle představ, ale závěr? Sedm utkání, šest branek. „Týmy si ho přirozeně všimly,“ narazil Rojka na zimní zájem a srocení zájemců.

„V zimě o něj měla zájem Sigma, kam šel na přípravu do rezervy. Ale s trenérem jsme se dohodli, že to na druhou ligu ještě není a že se vrátí k nám,“ popisoval Rojka s tím, že už to vypadalo, že na jaře opravdu opět obleče barvy Zlínska. „Během února se ale ozval Baník. Ten nám dal nabídku, která pro nás byla celkem zajímavá. Nechali jsme na něm, jak se rozhodne.“

Kašpárek neváhal a na nabídku kývnul. „Už jsem s ním počítal. Ale budu se opakovat, je to Baník. Chtěl si to zkusit, tak jsme mu nechtěli šlapat po štěstí, to bych vůbec nechtěl,“ dodal Rojka.

Určitě bych chtěl týmu pomoci minimálně do baráže, hlásí nejlepší hráč brněnské přípravy Alijagić

Před několika dny už Kašpárek poprvé nastoupil za béčko Baníku v přípravě proti Górniku. V té době se ještě nevědělo, jak vše dopadne. Teď je ale jasno. Půlroční hostování, na jehož konci se uvidí, co dál.

„Jde převážně do béčka, ale přesah tam je, může trénovat s áčkem. V létě si to vyhodnotíme a uvidíme, co bude dál,“ dodal Rojka.

A koho vlastně Baník získává? Kašpárek dal na podzim v osmnácti zápasech osm branek. V MSFL vstřelil drtivou většinu z nich, a to hned sedm, což byl třetí nejlepší počin v soutěži.

„Je to útočník, ohromně pracovitý. Má neskutečnou fyzičku. Do vysokého presinku, který začíná od útočníka, se extrémně hodí. Někdy potřebuje na gól více šancí, ale zase má jiné přednosti. Je nepříjemný, zarputilý, nezastaví se,“ uzavřel lodivod Zlínska.