První z Jarolímů našel angažmá. S italským šéfem klubu bude trénovat divizi

První z Jarolímů našel angažmá. S italským šéfem klubu bude trénovat divizi

Vypadalo to jako hotová věc, když se během zimní přestávky objevily zprávy, že se bývalý kouč reprezentace Karel Jarolím posadí pro jarní část FORTUNA:LIGY na lavičku Dynama České Budějovice. A k ruce si vezme jako asistenta syna Davida, který sice má nejvyšší licenci a je na něj slyšet hodně chvály, jenže už pěkných pár týdnů nezavadil o práci. Nakonec je všechno jinak. Trénovat na jaře bude alespoň Lukáš Jarolím, který rozšířil trenérský tým Spojů, které hrají v divizi C.

Už během zimy bylo po Praze slyšet že se Lukáš Jarolím angažuje v pražském klubu, jehož majitelem a trenérem v jedné osobě je Ital Fabio Leggeri. Pod ním hráli dokonce oba synové reprezentačního kouče za Vykáň. Dotáhli to s ní do divize. „Známe se asi pětadvacet let,“ říká Lukáš Jarolím. Tým cepuje se svým italským kamarádem. „Bude to dobrá zkušenost, rád pomůžu, určitě je to lepší než nedělat nic,“ přizná bez rozpaků.

„V zimě mi Lukáš pomáhal s tréninky a teď jsme se pobavili o tom, zda by zůstal do konce sezony. Nejspíš viděl, že jsem na spoustu věcí sám a taky jsem rodinný kamarád, tak souhlasil,“ směje se Leggeri, který na podzim dovedl Spoje na desátou příčku divizní skupiny C. „Hlavním cílem je pro nás na jaře udržet divizi,“ je si vědom Ital, který miluje útočný fotbal, že k pásmu sestupu není daleko.

Návrat do fotbalu? Třetiligový Uherský Brod zkouší ligového střelce, situace je na mrtvém bodě

Pro přípravu týmu udělal maximum. Tým sice neodjel, jako každé léto na soustředění v Itálii, ale pro změnu zajistil možnost tréninku v areálu v Nehvizdech nedaleko Prahy, kde má tým k dispozici i umělou trávu. V lednu si italský kouč lebedil, jak hráči vzali přípravu vážně, teď se ale kupí jeden problém za druhým. „Do konce ledna bylo vše v pořádku, ale v únoru? Tradičně nám chybí i na zápas pět až devět hráčů,“ kroutí hlavou Leggeri.

To je jistě nemilé zjištění o pro Jarolíma mladšího. „Nejsou to závažná zranění, věřím, že do soutěže bude hodně kluků připraveno hrát,“ uklidňuje paniku syn bývalého reprezentačního kouče. „Dost kluků dobře znám, s některými jsem i za Spoje hrál. Nešel jsem do neznáma,“ tvrdí.

Že by se ale v případě nouze ještě sám objevil na hřišti? Pod Leggerim hrál ve Vykání a také ve Spojích, když kopaly I.A třídu. „Teď nic podobného není ve hře. Lukáš u nás už ani není registrovaný,“ tvrdí italský majitel klubu.

Do divize se nikomu nechce, exligisty to mnohdy nebaví, říká střízlivě šéf Kladna

Věřil, že na jaře vytasí jiný trumf se zkušenostmi z nejvyšší soutěže. Návrat do přípravy slíbil Tomáš Košút, jenž válel třeba za Slovácko. Na podzim mu pracovní vytížení nedovolilo zasáhnout do hry i trénovat, před jarem však oznámil vedení Spojů, že se situace změní a přijde jeho comeback.

„Když jsem to slyšel, raději jsem mu ještě zavolal. Vše mělo klapnout, ale zatím se neobjevil,“ mrzí Leggeriho. Ten dobře ví, že když by hráč jako Košút zabral v přípravě, na divizi je to pořád nadstandardní hráč. „Říkal, že přijde, jen zapomněl říct, v kterém to bude roce,“ usmívá se s hořkostí trenér. Kvituje naopak to, že je zdravotně fit kapitán Verner.

Co ho aspoň může těšit, to je fakt, že v přípravě prý jeho tým přehrál výrazně pouze třetiligový Loko Vltavín. „Porazil nás a ještě přehrál. Mají tam asi nové kluky ze Sparty, vypadali fakt dobře,“ přiznává Leggeri. Ten b rád viděl i větší produktivitu týmu. „Nedáváme šance, to nás hodně trápí. Není to tak, že my nedáme jednu a soupeř dá gól. My jich zahodíme spoustu,“ naznačuje kouč, co musí Spoje zkusit do startu jara alespoň částečně vylepšit.