Přežili jsme klinickou smrt, fantastický postup, zářil trenér Zlína. Liberecký Kozel neskrýval zklamání

Přežili jsme klinickou smrt, fantastický postup, zářil trenér Zlína. Liberecký Kozel neskrýval zklamání

Zlín je sice v nejvyšší soutěži až na čtrnáctém místě, v domácí pohárové soutěži už je ale v semifinále. Rozhodla o tom ve středu večer výhra Ševců 2:1 v prodloužení nad Libercem. "Pro nás je to fantastický postup," zářil štěstím trenér vítězů Bronislav Červenka. Jeho protějšek Luboš Kozel naopak neskrýval zklamání. "Chtěli jsme postoupit, ale udělali jsme si zápas těžší," mrzelo libereckého kouče.

Po devadesáti minutách zlínská Letná vítěze neviděla. Nakročeno k úspěchu měli v duelu domácí. "První půli jsme zvládli dobře, byli jsme lepší. Jsem rád, že se prosadil Schánělec, góly od něj budeme potřebovat," komentoval vývoj duelu Červenka.

Ten si myslí, že jeho týmu nesedělo, že šel soupeř do deseti. "Bohužel nám uškodilo vyloučení (soupeře). Nabádal jsem v kabině hráče, aby nepolevili a hráli dál tak dobře jako v první půli. Ale Liberec zjednodušil hru, měl mírný tlak, dostal se do standardek a z jedné pak dal gól," mrzelo zlínského kouče.

V tu chvíli byl jeho tým na dně. "Přiznám se, že jsme pak přežili klinickou smrt, ale vyrovnání nás nezlomilo. Důležitý byl rychlý gól na začátku prodloužení. Kluci výhru ubojovali, je to povzbuzení do bojů o záchranu v lize. Semifinále bude pro hráče odměnou."

Zklamání z porážky bylo obrovské v táboře Slovanu. "Špatně jsme do zápasu vstoupili, nedokážu si vysvětlit proč. Pohárová utkání se hrají trochu jinak než ligová. Na konci půle jsme se zvedli, ale dostali jsme zbytečnou kartu, za kterou se na Doumbiu zlobím," konstatoval trenér Kozel.

"To si hráč nesmí dovolit se takto chovat. Po přestávce jsme se zvedli, mohu být spokojen s hrou ve druhém poločase, ale zápas jsme si prohráli v první půli. Mezi oběma poločasy byl z naší strany diametrální rozdíl," dodal Kozel.