Admira pustila kanonýra do Sparty, trenér teď řeší problém. Náhradu nemáme, posteskl si. Straší ho Slavia B

Admira pustila kanonýra do Sparty, trenér teď řeší problém. Náhradu nemáme, posteskl si. Straší ho Slavia B

Když se nejlepší kanonýr Admiry Radek Šiler stěhoval v zimě z třetiligového klubu do mistrovské Sparty, mohl být trenér František Peřina pyšný. V hlavě v tu chvíli spřádal plány, jak bombarďáka nahradí. Pár dní před startem jara v ČFL ale kouč týmu z Kobylis musel přiznat: "Nepovedlo se nám to," přiznal. "Věděl jsem, že to nebude jednoduché, ale zatím jsme náhradu nenašli," dodal v rozhovoru pro eFotbal.cz.

Šiler dal za podzim v ČFL deset gólů, další přidal v poháru, a tak není divu, že se stal žádaným fotbalovým artiklem. Teď už pravidelně hraje za sparťanské béčko a pár gólových zářezů během zimní přípravy už také zaznamenal. Jenže, co má dělat Admira? Trenér Peřina zkouší na hrotu různé varianty. V přípravě však ze sedmi duelů vyhráli jeho svěřenci jen dva a gólová produkce nebyla žádnou hitparádou. "Herně i střelecky to nebylo ono," nebarví si realitu růžovou barvou kouč.

"Nejvíce gólů dával v přípravě Horák z trestných kopů a penalt. To není útočník," přiznává trenér týmu z pražskýcj Kobylis, který přezimuje na sedmé příčce tabulky A skupiny ČFL. "Navíc teď Horák vypadl kvůli zranění," přidává další nepříjemnost.

Tvrdí, že tým v přípravě odmakal porci dřiny. Pořekadlem "těžko na cvičišti, lehko na bojišti," se ale neutěšuje. V útoku zkoušel dát šanci střelci Burýškovi. Ten umí střílet góly. Za pražské Střešovice jich nasazel v I. A třídě za sezonu jednapadesát, což nemůže být náhoda. Jenže skok do třetí ligy znamenal jiné nároky na hráče. "I zimní příprava teď byla hodně náročná, uvidíme, jak se s tím srovná dál," věří trenér střelci, který dal na podzim dvě branky. "Typologicky je jiný, než byl na podzim Šiler."

Další z variant je pro Admiru tradiční opora Štěpán Zahálka. Ten léta patří k tahounům týmu, na podzim se ale ve třetí lize gólově neprosadil. "Trochu jsme v nouzi při absencích tahali sestavou, takže hrál třeba na pozici šestky," přiznává Peřina. "Zachraňoval nás jinde."

Jak to tedy dopadne v ostré jarní premiéře, kdy Admiru čeká derby s rezervou Slavie, která vede tabulku a netají se plánem posunout tým do druhé ligy? Trenér Admiry okamžitě zvážní, protože ví, jaká fuška jeho svěřence čeká. "Budeme muset hlavně dobře bránit. Viděl jsem Slavii B proti Norimberku a prosazovali se kombinační hrou v rychlosti," tvrdí trenér Admiry.

Dobře si uvědomuje, že Slavia chce béčko posunout do druhé ligy, odkud se poroučelo loni v létě. "Ti kluci, co má trenér Střihavka v týmu, mají určitě druholigovou kvalitu a do budoucna určitě řada z nich naskočí i do nejvyšší soutěže," dodává. Na podzim jeho svěřenci prohráli doma se Slavií B 0:4.