Hvězdný Ronaldo bude pykat za obscénní gesto. Má kliku, na nejhorší trest nedošlo

Hvězdný Ronaldo bude pykat za obscénní gesto. Má kliku, na nejhorší trest nedošlo

Neudržel emoce a po právu dostal trest. Cristiano Ronaldo byl po obscénním gestu, které udělal po ligovém vítězství an-Nassru nad aš-Šabábem směrem k fanouškům soupeře, suspendován na jedno utkání. Uvedla to disciplinární a etická komise Saúdské fotbalové federace (SAFF). Hvězdný Portugalec si může oddechnout, jelikož nejde o jeho první prohřešek tohoto druhu v arabském světě, mohl dostat daleko vyšší trest. Dokonce hrozilo i ukončení jeho angažmá.

Po závěrečném hvizdu nedělního zápasu se na sociálních sítích objevila videa, na nichž si Ronaldo přiložil ruku k uchu, aby naznačil, že neslyší fanoušky. Ti opakovaně Portugalce provokují, když vyvolávají jméno jeho věčného rivala Lionela Messiho. A pak se CR7 stane, že mu ujedou nervy, jako v tomto případně.

Ronaldo totiž opakovaně pumpoval rukou dopředu před oblast pánve. Zdálo se, že tento čin byl namířen proti příznivcům týmu Al Šabáb. Komise uvedla, že portugalská hvězda bude muset zaplatit pokutu ve výši 10 tisíc saúdských rijálů (asi 62 tisíc korun) Saúdské fotbalové federaci a dvojnásobek této částky klubu aš-Šabáb na pokrytí poplatků za podání stížnosti. Proti rozhodnutí se nelze odvolat.

Řada fanoušků žádala pro Portugalce tvrdší trest, když tvrdila, že jde o opakovaní nevhodného chování. Loni v dubnu, kdy čelil podobné provokaci, reagoval také nevhodně. Video tehdy zachytilo hvězdu, jak se v reakci na skandování chytila za své genitálie. Následně ale hráč tvrdil, že v zápase utrpěl zranění třísel...

Ronaldo je v současnosti nejlepším střelcem ligy s 22 góly.