Marquinhos do Bayernu? Trenér PSG zůstává ledově klidným a ohání se historickými daty

Marquinhos do Bayernu? Trenér PSG zůstává ledově klidným a ohání se historickými daty

Bavorský velkoklub čekají v létě zásadní změny. Tou první bude výměna na trenérském křesle, neboť již pár měsíců před koncem aktuální sezóny je známo, že Thomas Tuchel končí. S příchodem nového stratéga se čeká i hluboký řez směrem do kádru. Ten disponuje velkou individuální silou, ale často hraje profesorsky a týmově selhává. Posilovat by se mělo v ofenzivě i defenzivě a směrem dozadu bylo v posledních dnech s Bayernem spojováno jméno Marquinhose z Bayernu.

Brazilský reprezentační obránce působí v Parku Princů od roku 2013, předtím operoval v římském AS. V kádru PSG se etabloval do role klíčového hráče, proto ani současný kouč lídra francouzské Ligue 1 nechce o jeho prodeji ani slyšet.

FRANCOUZ POGBA DOSTAL ZA DOPING NEJVYŠŠÍ MOŽNÝ TREST. VYFASOVAL ZÁKAZ STARTŮ NA ČTYŘI ROKY

Devětadvacetiletý stoper má ve francouzské metropoli platný kontrakt do léta příštího roku, proto by se o jeho budoucnosti mohlo jednat již letos. Samotný hráč by se nebránil prodloužení spolupráce s PSG a jeho snem je konec kariéry strávit v Corinthians, jehož je odchovancem.

„Historie nám již častokrát ukázala, že jen málo hráčů opouští dobrovolně PSG. Těm, kteří odejdou, buď vyprší smlouva, nebo je klub chce prodat. Osobně si myslím, že to není případ Marquinhose. Je to špičkový hráč a pro naši hru zásadní,“ nechal se slyšet Luis Enrique na předzápasové tiskové konferenci PSG. Dal tak jasný signál Bayernu, že nebude snadné jihoamerického obránce zlákat do svých řad.

Foto: Paris Saint-Germain FC