Trenéra by mohl v létě měnit i Dortmund. Možný nástupce Terziće má však obdivovatele též na Ostrovech

Trenéra by mohl v létě měnit i Dortmund. Možný nástupce Terziće má však obdivovatele též na Ostrovech

Na mapě Evropy budeme moci vypozorovat během léta velké trenérské změny a přesuny. Na Ostrovech končí Jürgen Klopp v Liverpoolu, na Camp Nou už v LaLize nebude operovat Xavi. O budoucnosti má jasno již i Thomas Tuchel, který ví, že v Allianz Aréně pokračovat nebude. Obavy o svého trenéra vykazuje Leverkusen. Alonso skvělou taktikou budí pozornost. A otazníky se vznáší třeba nad Erikem ten Hagem v Manchesteru United či Edinem Terzićm v Dortmundu.

Dortmund vykazuje výsledky jako na houpačce. V minulé sezóně bojoval o mistrovský titul v Bundeslize, v té aktuální bude rád, pokud si zajistí místečko zaručující účast v Lize mistrů. Edin Terzić je fanoušky i veřejností kritizován a podle Foot Mercato se začíná uvažovat o jeho konci v Signal Iduna Parku.

O jeho nástupci však zatím rozhodnuto není. Největším adeptem má být současný trenér německé reprezentace Julian Nagelsmann. Někdejší tvář Lipska či Bayernu přijala tuto výzvu poměrně nedávno, ale případný nezdar na domácím Euru by mu mohl zlomit vaz. Však i Borussie bude vyčkávat, jak se vyvine situace po evropském šampionátu.

VRÁTÍ SE HVĚZDNÝ FRANCOUZ RIBÉRY DO BAYERNU? DODĚLÁ TRENÉRSKOU LICENCI A JDE SE NA VĚC!

Ačkoliv je Nagelsmann zaháčkovaný u německého národního výběru, jeho jméno je spojováno i se zájemci z Premier League. Jeho schopnosti by mohly v další sezóně využít Manchester United či Newcastle.

Nagelsmann byl před rokem překvapivě odvolán z Bayernu a na jeho místo byl dosazen Thomas Tuchel. Způsob odvolání nebyl zrovna ze strany bavorského obra korektní, což se odrazilo i v myšlenkách samotného kouče, který se nedávno v rozhovoru pro Die Spiegel na toto téma vyjádřil.

„Bayern mě podepsal s přáním, abych změnil věci a odstartoval novou éru. Jsou kluby, které vám čas poskytnou. Podívejte se na Jürgena Kloppa. V Liverpoolu byl pět let, než se tam poprvé stal mistrem. Pep Guardiola čekal s Manchesterem City na titul v Lize mistrů sedm let. Trenéři v Bayernu Mnichov tolik času nemají, musí vykazovat výsledky hned,“ nechal se slyšet Nagelsmann.

Foto: Borussia Dortmund