Hromadné házení přes palubu. Až deset součástek kabiny Rudých ďáblů má v létě klub opustit

Hromadné házení přes palubu. Až deset součástek kabiny Rudých ďáblů má v létě klub opustit

Manchester United čekají v létě velké řezy do kádru. Podle britského listu Daily Mail plánuje vedení rozvázat spolupráci až s deseti jmény. Snahou je především eliminovat nepotřebné kusy v kabině, navíc také vyhovět předpisům Finanční Fair Play a snížit rostoucí mzdové náklady.

O některých jménech se spekuluje již dlouhé měsíce. Na špičce ledovce, který táhne Manchester United ke dnu, je brazilský křídelník Antony. V barvách Rudých ďáblů se prosadit nedokázal, a tak se investice ve výši 86 milionů liber jeví jako velmi špatná investice. Někdejší tvář Ajaxu má stůj co stůj Old Trafford po této sezóně opustit.

Mezi dalšími hráči jsou Casemiro, Jadon Sancho, Mason  Greenwood, Aaron Wan-Bissaka či Victor Lindelöf. Ve hře jsou také odchody Raphaëla Varana či Anthonyho Martiala, kterým na konci června končí smlouvy. Vedení klubu zároveň přemýšlí, zda nabídne nové smlouvy Jonnymu Evansovi a Tomu Heatonovi.

HVĚZDNÝ RONALDO BUDE PYKAT ZA OBSCÉNNÍ GESTO. MÁ KLIKU, NA NEJHORŠÍ TREST NEDOŠLO

Vyklízení kabiny má hned několik důvodů. Kromě nepřesvědčivých výsledků si chce Manchester United udělat místo pro nové čerstvé tváře, které v létě zláká. Zároveň chce dodržet limity Finanční Fair Play a z prodejů nepotřebných hráčů utržit finance, které může dále investovat. Očekává se, že v létě dorazí na Old Trafford alespoň jeden nový střelec, střední záložník, pravý obránce a střední obránce.

Rudí ďáblové chystají významnou personální přestavbu, která se netýká jen hráčské kabiny. Pod novým vlastníkem již několik změn provedli, generálním ředitelem se stal Omar Berrada, o možné nové transfery by se pak měl starat Dan Ashworth z Newcastlu, který nahradí Johna Murtougha. Snahou všech je vrátit zašlou slávu na Old Trafford.

Foto: Manchester United FC