Z Tenerife do divize. Postupovou formu ladil Milín i s bývalými sparťany na soustředění v cizině

Z Tenerife do divize. Postupovou formu ladil Milín i s bývalými sparťany na soustředění v cizině

Konkurence z páté nejvyšší soutěže je v drtivé většině případů ráda, když se utrhne ze svého areálu a na pár dní zamíří v zimní přípravě třeba na hory. Středočeský Milín, který vede krajský přebor, měl karty rozdané jinak, vyrazil pěkně za sluníčkem a luxusem na ostrov Tenerife. A předseda klubu Miroslav Obdržal si lebedí, jak se všechno povedlo. „Pět tréninků dopoledne, dvakrát v týdnu plážový volejbal, posilovna, regenerace. Vše v podmínkách, který by braly i týmy z první ligy,“ nešetří chválou.

Konkurence z páté nejvyšší soutěže je v drtivé většině případů ráda, když se utrhne ze svého areálu a na pár dní vyrazí třeba na hory. To Milín měl karty rozdané jinak, vyrazil pěkně za sluníčkem a luxusem na ostrov Tenerife. A šéf klubu si lebedí, jak se všechno povedlo. „Pět tréninků dopoledne, dvakrát v týdnu plážový volejbal, posilovna, regenerace. Vše v podmínkách, který by braly i týmy z první ligy,“ nešetří chválou.

Návrat do českého chladného počasí pak tým trochu bolel. „Byl to návrat do reality,“ usměje se. „Počasí tam bylo krásné,“ vrací se do ciziny alespoň ve vzpomínkách. I po návratu ale jede Milín na plný plyn. Však vede tabulku s náskokem dvanácti bodů a cílem je jednoznačně posun do divize. „Na tréninky chodí v průměru sedmnáct lidí,“ pochlubí se. „Výsledky v přípravě byly různé, ale hlavní bude, co ukážeme v soutěži.“

Do divize se nikomu nechce, exligisty to mnohdy nebaví, říká střízlivě šéf Kladna

V klubu působí tři známá jména. Marek Štěch, Ondřej Mazuch a Václav Kadlec. Všichni berou angažmá v Milíně vážně, a tak není divu, že Mazuch a Kadlec nechyběli ani ve Španělsku. „Marek Štěch řešil nějaké osobní věci, jinak by jel taky,“ věří šéf klubu.

Během zimy musel přijmout jako fakt, že Václav Kadlec naskočil do pozice druhého asistenta v druholigové Viktorii Žižkov. „Zatím nemám žádné zprávy, že by to Vaškovi program u nás nějak komplikovalo. I ve Viktorce vědí, že hraje v Milíně a všechno by mělo fungovat,“ věří Obdržal.

Konkurence pasuje právě Milín na favorita postupu. S dvanáctibodovým náskokem v čele tabulky to ani jinak být nemůže. „Cíle jsme pochopitelně neměnili, ale rádi bychom o postupu rozhodli co nejdříve,“ prozradí předseda klubu. Žádnou posilu s ligovými zkušenostmi v posledních týdnech do Milína nepřivedl. „Z Chlumce k nám přišel jen Lukáš Šedivý. Dobrou zprávou pro nás je, že nikdo nedochází,“ doplňuje Obdržal.