Klopp Spartu nepodceňuje, pro osmifinále Evropské ligy udělal jedinou změnu v kádru

Klopp Spartu nepodceňuje, pro osmifinále Evropské ligy udělal jedinou změnu v kádru

Liverpool před osmifinále Evropské ligy proti pražské Spartě vyřadil Joëla Matipa, který má po prosincovém zranění kolenních vazů po sezoně. Místo něj se do sestavy dostal náhradní brankář Adrián. A jak se vůbec současný lídr Premier League připravuje na čtvrteční bitvu v Praze?

Podle Liverpool ECHO se mimo Evropskou ligu ocitl stoper Joël Matip, kterému po prosincovém zranění kolenních vazů skončil sezona. Místo něj se do sestavy pro druhou evropskou klubovou soutěž dostal brankář Adrián.

Důvod je jasný - Alisson Becker má nadále vážnější svalové potíže a dočasná jednička Caoimhin Kelleher potřebuje krýt záda. Reds odcestují do Prahy už ve středu a o den později je čeká první osmifinálové utkání proti Spartě. Odveta se bude hrát na Anfield Road o týden později a manažer Jürgen Klopp jednoduchou bitvu rozhodně neočekává.

"V této fázi evropské soutěže je jasné, že můžeme očekávat pořádný test. Sparta si své místo zde vybojovala senzačním výsledkem proti Galatasarayi. Nepochybuji, že to pro ně byla speciální noc a nyní bude chtít pokračovat ve své jízdě," uvedl Klopp v rozhovoru pro Liverpool Echo.

"Nemáme moc času, ale doufáme, že do Prahy dorazíme v dobrém stavu a v co nejvyšším počtu. Sparta má dobrou sezonu, prohrála jediný zápas a my musíme být připraveni," dodal německý stratég, kterého již dnes čeká ligový souboj na půdě Nottinghamu Forest.