Červená karta pro sparťana Preciada? VAR mi poslal záběr, kde bylo vidět úmyslné kopnutí, měl jasno Pechanec

Červená karta pro sparťana Preciada? VAR mi poslal záběr, kde bylo vidět úmyslné kopnutí, měl jasno Pechanec

Dvakrát přerušil derby Sparty se Slavií kvůli chování diváků, na konci duelu pak po konzultaci s videem vyloučil sparťana Preciada. Další zásadní problém neřešil. Sudí Ondřej Pechanec prestižní duel zvládl. Po remíze 0:0 se pak o své dojmy podělil s reportérem O2 TV. "Komunikovali jsme mezi sebou i s hráči, abychom dokázali předejít konfliktním situacím. Jsem rád, že jsme si se všemi hráči i funkcionáři podali ruku. Poděkovali jsme si. Tak to má být," uvedl sudí. "Snažili jsme se, aby nám nic neuteklo. Abychom to měli pod kontrolou," dodal.

Přitom před zápasem stejnému reportérovi přiznal mírnou nervozitu. Pískat prestižní derby Sparty se Slavií, to je svátek, který je ostře sledovaný. Pechanec to ale zvládl. „Nemohl jsem říct, že nervozita byla velká, ale byla to realita. Většinou to opadne, když se začne hrát. Před zápasem to každý vnímá jinak. Já prostě nervozitu mám a naštěstí se to nějak neprojevilo," konstatoval arbitr, jenž zápas dvou nejlepších českých týmů řídil poprvé v kariéře.

Do přestávky duel dvakrát přerušil. Po závěrečném hvizdu nabídl vysvětlení proč. „Jednalo se tam o to, že jsme dostali informaci od videorozhodčího, že jsou zakryté výhledy z některých kamer. Tak jsme museli počkat, až to bude v pořádku. A taky došlo k vhazování předmětů z tribun na hráče. Bylo třeba to vyhlásit a sjednat nápravu," nechal se slyšet sudí. 

Remíza na Spartě? Spokojení s bodem nejsme. Musíme všechny zápasy vyhrát a hrát na vítězství, má jasno Trpišovský

Těsně před přestávkou pak Letenským nedovolil kopnout roh, což se Spartě nelíbilo. Ale i tady bylo vše podle pravidel. „My jsme ukázali, že nastavíme čtyři minuty. Někdy na konci nastavení došlo k přestupku a zahrával se přímý volný kop. V momentě, kdy došlo k jeho rozehrání, tak už bylo možná čtyřicet vteřin po čase. Obránce odkopl míč do zámezí, tak v tu chvíli se čas dál nenastavuje," vysvětlil Pechanec.

Nejzásadnější moment přišel v závěru derby. To arbitr zapískal útočný faul slávisty Bořila. Po něm ale přišla nesportovní reakce sparťana Preciada. Pechanec se na celou věc šel podívat na monitor. „Tam mi VAR, kde byl Honza Petřík, poslal ideální jeden záběr. Z něj bylo viditelné, že se Preciado ohnal úmyslně a kopnul Bořila do kolena, nebo do stehna. Tam bylo jasno rychle," prozradil sudí, že o udělení červené karty sparťanskému hráči neměl sebemenších pochyb.