Bayern čelí dalšímu průšvihu. Konec v Lize mistrů by pravděpodobně znamenal sezonu bez trofeje

Bayern čelí dalšímu průšvihu. Konec v Lize mistrů by pravděpodobně znamenal sezonu bez trofeje

Bayern neprožívá povedené období. V Bundeslize ztrácí na vedoucí Leverkusen již 10 bodů a v osmifinále Ligy mistrů čelí vyřazení již v osmifinále. Pokud se hráči bavorského velkoklubu chtějí dostat mezi nejlepší osmičku evropských týmů, musí zvrátit nepříznivý stav 0:1 z prvního zápasu. “Musíme cítit tlak, abychom podali co nejlepší výkon,” řekl trenér Thomas Tuchel.

Bavorský celek má daleko ke své nejlepší formě. V posledních pěti zápasech ve všech soutěžích dokázal zvítězit pouze jednou a nepovedený start jara stál místo trenéra Tuchela, který by měl na konci sezony opustit lavičku mnichovského giganta..

Po páteční remíze na hřišti Freiburgu se Bayernu vzdálil bundesligový titul, Tuchelovy svěřenci proto potřebují zabrat alespoň na evropské půdě. "Myslím, že situace je pro nás naprosto jasná. Musíme vyhrát. Pro špičkové výkony je ale potřeba určitý tlak," řekl Tuchel na tiskové konferenci.

Bayern proti Laziu nečeká nic jednoduchého. Mírnou vzpruhou pro mnichovský celek může být alespoň to, že v posledních týdnech výsledkově strádá i Lazio. "Potřebujeme vyhrát o dva góly proti italskému týmu, pod vedením Maurizia Sarriho. Laťka je vysoko," řekl i přes to Tuchel.

Zdroj: FC Bayern Mnichov

Bavorům, kteří vyhráli posledních 11 domácích ligových titulů a poslední trofej v Lize mistrů získali v roce 2020, hrozí, že v této sezoně zůstanou bez trofeje. Neúspěch v úterý v Lize mistrů by tak potenciálně mohl urychlit Tuchelův odchod.

Trenér ale takové konstrukce odmítá. "Já tým určitě opustit neplánuji," odpověděl na otázku, zda by pro něj případné vyřazení Bayernu mohlo znamenat okamžitý konec. "Vím, na čem jsme se dohodli a co jsme si sdělili,” dodal padesátiletý kouč.

Tuchel ubezpečil, že má stále velkou motivaci uspět. “Můžete si být jisti, že nikdo nemá větší ambice než já," vzkázal. "Zítra se bude počítat každá minuta. Důležitá proto bude naše trpělivost. Nesmíme být frustrovaní, když se nám nebude dařit dát gól. Čas je na straně Lazia, ale my musíme udržet chladnou hlavu,” líčil trenér, jenž dovedl k titulu v Lize mistrů londýnskou Chelsea.

BÍDA BAYERNU TRVÁ. CHCEME BÝT MISTRY, ALE NEVYVÍJÍ SE TO DOBŘE, UZNAL MUSIALA. ZAHODILI JSME DVA BODY, ŠTVALO KOUČE