Straka na Slovensku poprvé prohrál, z poháru ho vyšoupli Ďuriš a spol. 21 zápasů neporažený Spartak dál vylepšuje rekord

Straka na Slovensku poprvé prohrál, z poháru ho vyšoupli Ďuriš a spol. 21 zápasů neporažený Spartak dál vylepšuje rekord
OBSAHUJE VIDEO

Ostřílený František Straka na trenérské lavičce Zemplínu Michalovce poprvé prohrál. Nad síly jeho nového mužstva byl ve čtvrtfinále tamního Slovnaft Cupu Spartak Trnava, který obhajuje pohárovou trofej a bude útočit na třetí triumf v řadě.

Souboj českých trenérů na Slovensku vyhrál Straka. Uhrinův tým dostal na lopatky i odpadlík ze Slavie

Favoritovi, který se spoléhal i na Erika Daniela, bývalého stopera Sparty Lukáše Štetinu či explzeňského záložníka Romana Procházku, zařídily účast v semifinále branky Azanga a Michala Ďuriše, který si připsal za Spartak již devátou soutěžní trefu v ročníku 2023/2024.

Na to, že část sezony odehrál pětatřicetiletý forvard na Kypru v barvách Othellosu a také tam byl gólový (4 trefy), jde o velmi slušný počin. Není proto divu, že se stal z jeho vrstevníka Tomáše Poznara náhradník, který ho vystřídal až v devadesáté minutě.

Protože má před sebou Zemplín důležitou nadstavbu o udržení elitního statusu, v úplně nejsilnější sestavě nenastoupil a také na to doplatil.

© Spartak Trnava

"Hráli jsme v úplně jiné sestavě než naposledy. Měl jsem možnosti vidět i ostatní hráče. V kádru jich mám 27 a každý z nich se chce ukázat. Nyní tu šanci měli a něco nám to ukázalo. Mrzí mě, že jsme znovu začali nervózně, tak tomu bylo i proti Zlatým Moravcům. Hodně přihrávek bylo na jistotu a sami jsme se dostávali pod tlak, což Trnavě vyhovovalo. Zvítězilo mužstvo, které bylo daleko více kvalitnější. Poté, co jsme přešli na systém 3-5-2 to bylo o něco lepší, ale nestačilo to. Dál šlo mužstvo, které má mnohem více zkušeností z náročných zápasů a to bylo nejpodstatnější," citoval web mfkzemplin.sk pětašedesátiletého záchranáře Straku.

Hlavní trenér Trnavy Michal Gašparík mladší naopak zářil spokojeností. Bodejť by ne, jeho svěřenci si uchovali šanci na bájný pohárový hattick, od něhož ho dělí už jen dva zápasy. Úctyhodná je i neustále se natahující šňůra duelů bez porážky.

"V první řadě jsem hrdý na mužstvo, protože přepisujeme historii. Neprohráli jsme 21 pohárových zápasů a jsme v semifinále, což bylo naším cílem. Věděli jsme, že nás čeká náročný soupeř, který hrál v posledních dvou utkáních výborně. Teď sestavu protočil, ale ani to nebylo lehké. Nechtěli jsme Michalovce pustit do lauf a vysokým napadáním jsme je chtěli udržet co nejdál od naší brány. S organizací mužstva jsem spokojen," liboval si kouč třetího celku Niké ligy.