Česká bitva na slovenském poli opět pro Straku. Nemám kouzelnou hůlku, abych všechno změnil, mrzelo poraženého Uhrina

Česká bitva na slovenském poli opět pro Straku. Nemám kouzelnou hůlku, abych všechno změnil, mrzelo poraženého Uhrina

Trenér František Straka prožívá parádní start svého slovenského angažmá v Michalovcích. Tři zápasy proměnil v zisk sedmi bodů. Jeho tým je sice ve skupině o udržení dál se ztrátou předposlední, ale na poslední Zlaté Moravce už má devítibodový náskok. 

Naposledy Michalovce vyhrály 2:0 na půdě Zlatých Moravců, které vede pro změnu Dušan Uhrin mladší. "Nemám kouzelnou hůlku, abych dokázal všechno změnit. S motivací do dalších zápasů už to bude horší, ale dokud není konec, musíme bojovat," cituje web klubu z Michalovců Uhrina.

Straka pochopitelně září spokojeností. Jeho svěřenci obrali o body silnou Žilinu a pak dvakrát porazili soupeře ze spodku tabulky. "Máme důležité body, ale dál jdeme s pokorou. Všechno je o mentálním nastavení," nechal se slyšet zkušený český kouč, který platí za experta, jenž dovede tým nabudit a zachránit jej v nejvyšší soutěži.

EMOTIVNÍ STRAKA PO PREMIÉŘE NA LAVIČCE MICHALOVCŮ. PENALTA BYLA VÝSMĚCH, JAVORČEK SE EXCELENTNĚ SKÁCEL, ZKRITIZOVAL HRÁČE I ROZHODČÍ

Naposledy to Straka ukázal na Slovensku s Trenčínem a také nyní to vypadá, že se jeho svěřenci vyhnou přímému sestupu a minimálně si zahrají baráž o místo mezi slovenskou elitou. Jeho tým má nyní ztrátu pěti bodů na Košice, proti kterým nastoupí na domácí půdě v dalším kole. V případě vítězství by se mohl sokovi hodně přiblížit. "V tom utkání musíme dobré výsledky potvrdit," burcoval Straka.

To Zlaté Moravce se krčí na poslední příčce tabulky. Třiadvacet utkání tým proměnil v zisk čtyř bodů za remízy a ke vzmachu nepomohlo ani angažování českého kouče Dušana Uhrina mladšího. Ten má za sebou v klubu dva zápasy, oba jeho svěřenci prohráli. "Máme hodně zraněných, těžko se dává dohromady sestava," povzechl si Uhrin.

Dobře ví, že jeho tým má manko devíti bodů na nejbližšího soupeře, kterým je právě tým vedený Františkem Strakou. "Ztráta už je docela velká. Škoda, že nám rozhodčí neuznal v tom utkání vyrovnávací gól na 1:1. Hráče musím pochválit, odvedli maximum. Ale je jasné, že s motivací do dalších utkání to bude složité. Dokud není konec, musíme bojovat. Nemám kouzelnou hůlku, abych dokázal všechno změnit."

Zdroj: MFK Zemplín Michalovce