Rozlícený Ferguson by poslal ze hřiště i Colea

V devíti mužích měla podle trenéra Manchesteru United Alexe Fergusona dohrávat Chelsea nedělní ligový duel proti jeho svěřencům. Skotského kouče totiž pobouřilo, že kromě Johna Obiho Mikela neviděl červenou kartu po zákroku na Cristiana Ronalda také Joe Cole.

Chelsea prohrávala už 0:1 a chyběl jí vyloučený Mikel, když Cole ve druhém poločase utkání, které domácí na Old Trafford vyhráli 2:0, ostře fauloval Ronalda. Aniž zasáhl míč, trefil záložník "Blues" soupeřova útočníka tvrdě do kotníku, za což od rozhodčího Mikea Deana uviděl žlutou kartu. Trenér Ferguson se po krizovém okamžiku ještě dlouho rozčiloval a vztek z něj sálal i na pozápasové tiskové konferenci.

"Joe Cole měl dostat červenou kartu," řekl Skot. "Podobné zákroky jsou pro postižené hráče hodně nebezpečné. Cole si vůbec nebral servítky a vyloženě šel po Ronaldově kotníku. Mohl ho vážně zranit. Rozhodčí měl ale špatně svědomí po prvním vyloučení, a tak nechtěl rozdávat další karty," poukázal.

Kritikou na adresu rozhodčího nešetřil po zápase ani Fergusonův protějšek Avram Grant. Chelsea dokonce prostřednictvím svého mluvčího na tiskové konferenci uvedla, že si bude u anglické Fotbalové asociace stěžovat na vyloučení Mikela, jenž musel po půlhodině hry pod sprchy kvůli celkem nevinnému souboji s Patricem Evrou.

Grant si vůbec při své premiéře na lavičce Chelsea vypil kalich hořkosti až do dna. Nejprve si musel vyslechnout chorály fanoušků "Blues" oslavujících vyhozeného kouče Josého Mourinha a poté Carlos Tevez zasadil jeho týmu ve třetí minutě dvouminutového nastavení první půle gólový zásah. Nevydařený duel z pohledu Chelsea pokračoval i po přestávce, kdy mohl podle Granta Wayne Rooney dostat za faul na Ashleyho Colea druhou žlutou kartu, a vše vyvrcholilo v momentě, kdy Louis Saha proměnil kontroverzní penaltu po svém teatrálním pádu v pokutovém území Chelsea, kde ho prakticky nikdo neatakoval.

"Sir Alex Ferguson dnes může být s rozhodčím spokojenější než já," nechal se po zápase slyšet Grant. "Sudí se sice snažil, ale v utkání udělal tři vážné chyby - udělil červenou kartu Mikelovi, nechal domácí dát první gól a pak proti nám nařídil penaltu. Zároveň mě zaráží, proč Rooney nedostal druhou žlutou kartu. Neumím si představit, jak by se na mém místě choval Alex Ferguson," dodal.

Kouč United souhlasil, že Mikelovo vyloučení bylo přísné, ale na druhé straně by poslal ze hřiště Colea po střetu s Ronaldem, a tak se z jeho pohledu oba prohřešky kompenzovaly. "V takto vypjatých zápasech rozhodčí zkrátka dělají chyby," poukázal. "Nicméně sudí to utkání vcelku zvládl, i když to pro něj nebylo vůbec jednoduché," uzavřel.