Brno v pozoru! Skončí protesty fanoušků? Skupina vlastníků Zbrojovky se brzy rozroste, tvrdí vedení klubu

Brno v pozoru! Skončí protesty fanoušků? Skupina vlastníků Zbrojovky se brzy rozroste, tvrdí vedení klubu

Skončí protesty fanoušků proti vedení druholigové Zbrojovky? Ta poslední duel proti Táborsku odehrála v třaskavé atmosféře, kdy se tvrdé jádro příznivců ostře vymezilo proti majiteli klubu. Václava Bartoňka přitom nazvalo hrobařem Zbrojovky, na zápas pak řada fandů přišla v černém. Klub nyní na oficiálním webu Zbrojovky zveřejnil, že došlo k výraznému posunu ohledně dohody i samotného převzetí klubu dalšími subjekty.

"Vážení fanoušci a partneři klubu, po turbulentních dnech společně oznamujeme významný posun v dohodě i samotném procesu převzetí klubu. Zainteresované strany se shodly na všech parametrech modifikované obchodní dohody, která bude finálně vypořádaná k 26. 4. 2024, tedy ke dni finalizace dokumentů potřebných pro získání profesionální licence pro soutěžní ročník 2024/2025," uvádí se v prohlášení na stránkách druholigového klubu s tím, že smluvní strany mají za cíl vytvořit ze Zbrojovky silnou značku s mimosportovním přesahem.

"Dohodli jsme se proto, že do data vypořádání licence se rozšíří skupina vlastníků o několik silných regionálních subjektů, které budou splňovat striktní kritéria finančního a společenského přínosu pro klub a bude jim umožněno nabýt minoritní akcionářské podíly. Pro vyloučení pochybností konstatujeme, že žádný podíl nezískají společnosti mediálně zmiňované v posledních dnech," píše se na klubovém webu.

Hrobař Zbrojovky! Fanoušci protestovali proti majiteli brněnského klubu. Nepříjemné, ale náš výkon byl slabý, přiznal Texl

V souvislosti s rozšířením struktury dojde, mimo jiné, ke snížení cílového podílu For Brno Plus a České sportovní rozvojové ve prospěch nových vlastníků. "Dále jsme se dohodli, že v průběhu jara dojde k oddělení výkonné a vlastnické části. Klub bude na denní bázi veden profesionálním managementem, jenž bude rovněž součástí představenstva klubu, přičemž akcionáři klubu do jeho chodu nebudou v oblasti operativy zasahovat. V tříčlenném představenstvu klubu bude pouze jeden zástupce nejsilnějšího akcionáře," stojí v prohlášení.

Reprezentantům vlastníků připadnou neexekutivní funkce na úrovni dozorčí rady, přičemž hlavním úkolem bude definice a kontrola stanovených cílů a strategie současně se zajištěním adekvátního objemu prostředků pro úspěšný chod klubu. "Jsme přesvědčeni, že se nám společně podařilo překonat období nejistoty a společně uděláme maximum pro restart a pozitivní rozvoj našeho klubu na všech úrovních. Spolu s Vámi chceme psát silný příběh, vzhůru Brno!" deklaruje prohlášení na webu brněnského klubu. Podepsáni jsou pod ním Václav Bartoněk za For Brno Plus a.s., Pavel Svoreň za Českou sportovní rozvojovou s.r.o. a Čeněk Absolon za Regionální hospodářskou komoru Brno.

"Potvrzuji, ze jsme došli k dohodě, která velmi brzy umožní klubu dlouhodobě a stabilněprosperovat. Díky všem zúčastněným za těžké, ale nakonec konstruktivní jednání. V brzké době budeme postupně informovat o dalších krocích. Vzhůru Brno," uvedl na sociálních sítích Pavel Svoreň.