Řepka o Krejčím a červených kartách: Láďa není brutální ani zákeřný. V Plzni neměl být vyloučený

Řepka o Krejčím a červených kartách: Láďa není brutální ani zákeřný. V Plzni neměl být vyloučený
ROZHOVOR

Vypracoval se v oporu mistra, brzdí jej ale zbytečná vyloučení. Lídr Sparty Ladislav Krejčí vyfasoval před týdnem v Plzni už pátou červenou kartu v kariéře a je v tomto ohledu nechtěným rekordmanem Letenských, čehož si všímají média i fanoušci. „Zbytečně nafouklá bublina,“ říká na dané téma někdejší stoper Tomáš Řepka v rozhovoru pro eFotbal.cz.

Opora Sparty, lídr týmu, základní stavební kámen nejen obrany Letenských, ale i celého mužstva. To je v současnosti pro mistra čtyřiadvacetiletý Ladislav Krejčí. I Tomáš Řepka souhlasně přikyvuje, že mu bývalý hráč Brna sedí. „Líbí se mi. Splňuje všechny sparťanské parametry,“ myslí si legendární stoper Letenských.

 „Ať už jako hráč, nebo jako kapitán. Dokonalý není nikdo, chybičky bych našel, ale všechno může vychytat a naučit se, určitě na tom pracuje. Je to vůdčí osobnost a je to hodně vidět. Rozdíl, když je a není na hřišti, je velký. Sparta je bez něj prostě jiná,“ přiznává bez rozpaků.

Bývalý řízný obránce vidí Krejčího slabinu v občasné příliš riskantní rozehrávce. Pozitiv však nachází o poznání více. „Je to lídr, tohle musí mít člověk v sobě,“ míní. „Charakter, zažité sebevědomí, tohle se jen tak nenaučíte. Je na něm vidět i suverenita, což se navíc odráží v celém týmu, to je další přednost. Buď to v sobě máte a vyzařuje to z vás, nebo ne. Dva roky dozadu byl neřízená střela, což nebylo nutně špatně. Popravdě, líbilo se mi to, viděl jsem se v něm. Teď zapracoval hodně na mentální stránce, posunul se dopředu,“ chválí ho.

Krejčího disciplína? Už teď je horší než Řepka a může dohnat Šilhavého

A co se fotbalu týče? Kromě hlaviček nebo zakončení se Řepkovi líbí, že Krejčí není fixně vázán na jednu pozici. „Je univerzál, to je taky přednost,“ přikyvuje. „Ve středu pole dokáže zahrát velmi solidně.“

Podstatným tématem Krejčího hry jsou karetní tresty. Ve své premiérové sezoně na Letné posbíral v lize deset žlutých karet ve 23 utkáních. V dalších dvou je sice sesekal, pro změnu ale přišly karty červené. Minulou sezonu pak zvládl odehrát bez vyloučení, jenže současná sezona je v tomhle směru velký problém. Čtyři žluté a hned tři červené. „Já jsem ten poslední, kdo by karty mohl kritizovat. Dostal jsem jich spoustu. K obráncům to patří, tak to je,“ konstatuje Řepka.

Řada fanoušků se Krejčího po posledním utkání v Plzni zastávala. Vyloučení podle nich nemělo přijít, což si myslí i někdejší obránce West Hamu nebo Fiorentiny. „Ano, některé karty jsou zbytečné, ale například v Plzni červenou neměl vůbec dostat. V jeho kartách není brutalita, není zákeřný. Někdo to může vidět jinak, ale kdo fotbal hrál a dostal tolik karet jako já, má pohled jiný,“ vysvětluje. „Je to zbytečně nafouklé téma. Jediná škoda je, že mužstvo pochopitelně oslabí. Jinak to pro mě není téma,“ dodává.

foto: © Profimedia

V souvislosti s Krejčím se také hovoří o chování k rozhodčím. Často jim od plic poví, co si myslí. Vše doplňují emotivní gesta. V tomhle směru je tu opět velká podobnost s Řepkou. Ten se před arbitry také nedokázal krotit. Dle mnohých expertů ale právě tohle ubírá Krejčímu na kreditu. Řepka má ale jiný názor.

„To jsou emoce,“ krčí rameny bývalý kapitán Sparty. „Na něm vidět jsou, zaplať pánbůh za to. Pro mě je spíš problém to, když je hráč ve Spartě a je tam jako leklá ryba. Kapitán má právo diskutovat s rozhodčím. Otázka je, jakou formou, ale opět bych neřekl, že se jedná o něco zase o tak strašného.“

V posledních týdnech se také vyrojily spekulace hovořící o tom, že Krejčí odmítl v zimě přesun do španělské Girony, o čemž informoval server inFotbal.cz„Asi k tomu měl své důvody. Chce dokončit práci, kterou ve Spartě rozdělal. Za každou cenu nechce odejít,“ myslí si Řepka.

Sporné vyloučení v Plzni? Ale kdepak, Krejčí šel podle komise ven správně

Jinak si ale bývalý kapitán Sparty dokáže představit, že Krejčí právě do LaLigy v budoucnu zamířil. „Typologicky by mi seděl do Španělska nebo Itálie. Do Anglie možná taky, má dobrou hlavičku. Jedna z těchto lig. Je to ale hodně těžké predikovat. Když někam půjde, v klubu budou vědět, proč ho kupují,“ dodává a myšlenku rozvíjí: „Když půjde kamkoliv jinam, bude tam taky lídr. Asi sice ne v takovým měřítku, ale vidět bude.“

A co evropský šampionát, který se letos v létě uskuteční v Německu? Podle Řepky by se měl Krejčí vejít do základní sestavy. „Dokážu si to představit, určitě ano. V pohodě by to zvládl,“ myslí si.

Divné, když vedete ve 14. minutě 4:0, připustil Klopp po Spartě. Nebyl to můj den, přiznal selhání Krejčí