Almería vyhrála v Las Palmas a poprvé v sezoně zvítězila. Tvrz Atlétika proti Barceloně neobstála

Bídná série je u konce. Almeria je sice dál ve španělské lize poslední, ale odmazala hrozivou nulu v kolonce výher. Tým vyhrál v nedělním utkání 29. kola na půdě Las Palmas. Na lavičce si tak odbyl úspěšnou premiéru nový trenér Pepe Mel, který v týdnu nahradil Gaizku Garitana. Barcelona zvítězila ve večerním šlágru na hřišti Atlétika Madrid hladce 3:0.

Almería ve 14. minutě gólově odšpuntovala utkání. Po perfektně načasovaném náběhu za obranu převzal na křídle míč Largie Ramazani a ve vápně poté našel přízemním centrem Léa Baptistaa. Na druhé straně pronikl do vápna díky spoluhráčově pasu Sandro Ramírez a když už se zvedali fanoušci ze sedadel, vytasil brankář proti obstřelu z úhlu nohu. Stejný aktér zahrával na přelomu půlhodiny hry přímák ze strany, několik hráčů se natahovalo pro gólovou teč, nakonec ale míč prosvištěl kolem zadní tyče. Když pak ve 39. minutě běželi Ramazani a Adrián Embarba sami na brankáře, jako Pat a Mat nahrál jeden druhému nepřesně.

Do druhého dějství naběhl odhodlaný vyrovnat Ramírez, nepohlídal si ale ofsajdové postavení. Chvíli nato málem udeřilo duo zodpovědné za jediný gól utkání, tentokrát ovšem Léo Baptistao nezvládl včas ukočírovat míč. V 58. minutě přečetl zpětnou přihrávku na gólmana hostů Alberto Moleiro, ve zlaté příležitosti se však zalekl vyběhnutého Luíse Maximiana. Indálicos střežili úzké vedení zuby nehty, kolektivní snaha se navzdory tlaku soupeře nakonec ukázala být úspěšnou.

Tvrz Atlétika proti Barceloně neobstála. Srdce domácích fanoušků opět zlomil Joao Félix

První velkou akci zápasu založila hostující obrana. Špatnou přihrávku vystihl Rodrigo de Paul a přistrčil míč na Pabla Barriose, ten ale bohužel pro Los Colchoneros pálil kousek od pravé tyče. O chvíli později se stal adresátem prudké přihrávky Álvaro Morata, jeho jemnou teč si však Marc-André ter Stegen pohlídal. Barca se propracovala k dobrému centru, který Raphinha umístil hlavičkou vedle branky. To Katalánce nemuselo mrzet, neboť ve 38. minutě zakončil z malého vápna Joao Félix chytrou přihrávku Roberta Lewandovského.

Začátek druhé půle byl pro de Paula jako ze špatného snu. Po jeho zaváhaní ve 47. minutě přišla průniková přihrávka na Lewandovského, který poslal míč do protipohybu Jana Oblaka. Vedení svého týmu držel ter Stegen. Nejprve vyrazil volej Marcose Llorenteho z hranice vápna a poté se vrhl proti dorážce střídajícího Memphise Depaye. Dominanci úřadujícího mistra potvrdil svou hlavou Fermín López a Lewandowski se tak mohl v 65. minutě těšit z druhé asistence v zápase. Snížení měl na své noze Saúl Ňíguez, ale pokus z malého vápna mířil vedle pravé tyče. V poslední akci zápasu zatáhl za záchrannou brzdu Nahuel Molina, za což si vysloužil červenou kartu.