De Rossimu zatím návrat na známou půdu jednoznačně vychází, s Tottim ale v Římě spolupracovat nebude

De Rossimu zatím návrat na známou půdu jednoznačně vychází, s Tottim ale v Římě spolupracovat nebude

Známý italský klub AS Řím se v posledních týdnech zvedl a předčasný odchod portugalského kouče Josého Mourinha ho nikterak nepoznamenal. Ba naopak.

Daniele De Rossi, který je nezpochybnitelnou klubovou legendou AS, vstoupil do nového trenérského angažmá pravou nohou a mužstvo pod jeho vedením jednoznačně kvete.

Čtyřicetiletý odborník, jenž dříve sbíral zkušenosti v celku S.P.A.L. a prošel také asistentskou pozicí v reprezentaci, zatím absolvoval na staronové adrese třináct soutěžních duelů a to vše s bilancí devíti triumfů, dvou remíz a dvou proher.

Řím pod jeho taktovkou nastřílel 33 branek a inkasoval jich pouze šestnáct. Byť je na hodnocení stále poměrně brzy, podle fanoušků "Vlků" to vypadá velmi slibně.

Posilování kádru se v létě ani slavný Juventus nevyhne. O které tváře má mít turínský obr zájem?

Dříve utrápené AS už pod jeho vedením poskočilo na páté místo, které bude na konci ročníku znamenat jistotu Evropské ligy. Na čtvrtou pozici, na níž sídlí Boloňa a ze které se ještě půjde do Ligy mistrů, však ztrácí trojnásobní mistři země z Olympijského stadionu pouhé tři body, což je stoprocentně hratelné.

De Rossiho výběr navíc nebojuje jen v Serii A. Ve čtvrtfinále Evropské ligy ho čeká atraktivní střet se slávistickým katem AC Milán a Lukaku, Smalling, Dybala a spol. určitě budou mít o motivaci postaráno. Přezdívku "Capitano Futuro" tak může mladý trenér velmi rychle vyměnit za "Mister del Futuro".

V poslední době se navíc objevily zvěsti, že by se mohl k jeho realizačnímu týmu připojit i Francesco Totti, což je další výrazná postava klubové historie a držitel celé řady rekordů.

Někdejší římský kapitán ale vše čerstvě dementoval. "Nevrátím se," citoval jeho slova portál TribalFootball. Následně alespoň uklidnil fanoušky AS tím, že by se měl tradiční klub vyhnout prodeji do Saúdské Arábie, což se v italském prostředí řešilo v posledních týdnech. "Nějaké informace mám a nemyslím si to."

Nástupce Sarriho se na modré straně Říma vyhlížel 5 dní. Tudora čeká v Laziu velmi těžká premiéra