Penaltové zkraty? Jestli tohle sudí neviděl, měl by ho někdo zastavit. Na divizi nemá, zlobí se trenér Spojů

Penaltové zkraty? Jestli tohle sudí neviděl, měl by ho někdo zastavit. Na divizi nemá, zlobí se trenér Spojů
OBSAHUJE VIDEO

Zklamaný a zničený. Trenér divizních Spojů Fabio Leggeri cítil po domácí porážce 1:3 se Slavií Hradec Králové obrovskou křivdu. Mohl za to výkon rozhodčích, zejména hlavní arbitr Josef Vnuk prý čaroval. „Neříkám, že obrovské chyby u penaltových situací udělal úmyslně. Ale úplně všichni viděli, že se mýlil. Pokud to opravdu nevidí, měla by ho komise zastavit, protože na divizi nemá,“ konstatoval italský kouč týmu z hlavního města.

Leckoho napadne, že Spoje hrají ve spodních patrech tabulky, proto je porážka bolí. Šancí měl tým z hlavního města na neutrální půdě v Nehvizdech, kde se hrálo, dost. Ale zahazoval je. A tak zápas skončil výhrou hostů z Hradce. „Oni byli taky v šoku z toho, co pro ně sudí píská. Omlouvali se mi,“ tvrdí Leggeri.

Přehmatů ze strany arbitrů prý bylo hodně. Nejvíce ale prý bije do očí odpískaná penalta ve prospěch hostů, kdy gólman zjevně hrál nejprve míč. „Pokud to neviděl hlavní, tak je tam asistent. Ten ale říkal, že nemůže nic dělat. Jak to? Tak prostě zvedne praporek a má říct hlavnímu, co viděl,“ hroutí hlavou kouč Spojů.

Do divize se nikomu nechce, exligisty to mnohdy nebaví, říká střízlivě šéf Kladna

Na druhé straně zasáhl míč v pokutovém území ruku hradeckého hráče. Sudí vnuk stál kousek od situace, ve výhledu mu nikdo nebránil, ale on stejně do píšťalky nezadul. Exligista Tomáš Košút, jenž si poprvé v sezoně šel za Spoje zahrát, si po závěrečném hvizdu se sudím šel pár věcí vysvětlit. „Zeptal jsem se ho, jestli mu tohle všechno opravdu stojí za to,“ neskrývá zkušený hráč.

Řeč pochopitelně přišla i na situace v pokutovém území na obou stranách. Penaltu proti Spojům viděl jako jasnou. „Na ruku ve vápně Hradce mi řekl jen to, že by v takovém případě musel pískat všechno,“ hlásí bývalý hráč Slovácka.

Šlo tedy jeho očima o zářez klubu z hlavního města? „Na jednu stranu ano,“ říká Košút. Objektivně ale přidá i druhý pohled. „Můžeme si za to sami, měli jsme dávat šance, takže v první řadě je to na nás,“ dodává s tím, že příště opět přijde Spojům v divizi pomoci. „Nehrálo se špatně. Když budu cítit, že to má smysl, tak budu chodit.“

Na lavičce Slavie Hradec Králové sedí pro uměnu jiný exligista David Homoláč. Ten tvrdí, že za celou dobu trenérské kariéry výkony rozhodčích nekomentoval do médií, a to dělá kouče patnáct let. „Podal výkon, jaký podal. Fotbal je jen jeden. Hrají a rozhodují ho lidé. V každé soutěži, a to jsem ho na nějaké úrovni dost dlouho hrál, vždycky najdete kontroverznější situace,“ shrnuje v obecné rovině s tím, že se za každou chybou sudího něco hledá, což ve výsledku škodí fotbalu.

První z Jarolímů našel angažmá. S italským šéfem klubu bude trénovat divizi

Neskrývá, že ať podá sudí výkon jakýkoliv, po závěrečném hvizdu si s arbitrem vždy podá ruku. Dobře ví, že na výsledku už stejně nic nezmění. „Prostě to nějak odpískal. Beru to tak, že třeba nemusel mít den, bylo mu blbě, něco se mu stalo,“ říká bez okolků chlapík, který si během kariéry zahrál za Hradec Králové, pražskou Duklu, Slovan Bratislava či třeba Dynamo České Budějovice. A ještě ve čtyřiceti hrál za Lhotu pod Libčany nižší soutěž.

Vadí mu, když se má o fotbale psát ve spojitosti s negativními událostmi. „Rodiče pak raději dají malé kluky třeba na florbal. A pokud jde o rozhodčí? Mladý kluk začne pískat a hned je pod tlakem diváků, hráčů, funkcionářů. Dá se čekat, že se na to radši vykašle,“ dodává.

Spoje jsou v divizi C po 17. kole na třináctém místě s 18 body. Slavia Hradec Králové je nyní šestá, na kontě má 29 bodů.