Horváth udělal z Jiskry nejofenzivnější tým napříč celou třetí ligou. Na jaře jsou Domažlice stoprocentní

Horváth udělal z Jiskry nejofenzivnější tým napříč celou třetí ligou. Na jaře jsou Domažlice stoprocentní
OBSAHUJE VIDEO

Nejproduktivnějším mužstvem celé třetí ligy, jíž se účastní rovných padesát klubů, je Jiskra Domažlice. Výběr trenéra Pavla Horvátha se v rámci osmnácti odehraných soubojů v ČFL zapsal do střelecké listiny celkem pětačtyřicetkrát.

Když před pár dny přijela na západ Čech Povltavská FA, 360 přítomných diváků vidělo čtyřgólovou demolici a pro domácí soubor šlo o dvanáctý tříbodový zisk v sezoně 2023/2024.

Jiskra, jíž v onom utkání chyběli jak Martin Fillo, tak Václav Procházka, tím navázala na předešlé přejetí Králova Dvora (4:0) i venkovní úspěch na půdě Loko Vltavín (1:2).

Ze tří jarních duelů vytěžil klub devět bodů (v součtu s podzimem triumfoval již šestkrát v řadě) a to vše s velmi přesvědčivým skóre 10:1. V tabulce už tak přeskočil Sokol Hostouň, je druhý a na vedoucí Slavii B ztrácí pět bodů.

Chceme pomoci menším celkům k tomu, aby se nůžky mezi nimi a velkokluby nerozevíraly, říká ředitel LFA Hajný

Šéf lavičky Pavel Horváth bude na startu třetí dubnové dekády slavit devětačtyřicáté narozeniny a pakliže by se jeho svěřenci udrželi na vítězné vlně až do té doby, možná by mohli celou soutěž ovládnout znovu.

Jiskra, jejíž nejlepším střelcem je devítigólový Petr Došlý, v minulém ročníku svou skupinu A ovládla a následně se představila v baráži o F:NL proti Viktorii Žižkov.

Domažlice zajíždí v závěru tohoto týdne na hřiště jedenáctého Robstavu Přeštice a je jasné, že na papíře budou favoritem. "Budeme se soustředit na sebe. Musíme ty výkony opakovat. Určitě máme co zlepšovat," prohlásil na tiskové konferenci Horváth.