Nikdo z nás nechtěl takovou obměnu kádru, přiznal ředitel Vyškova. Fanoušci MFK nebudou trpěliví donekonečna

Nikdo z nás nechtěl takovou obměnu kádru, přiznal ředitel Vyškova. Fanoušci MFK nebudou trpěliví donekonečna

Venkovní prohry s Hanáckou Slavií i rezevou Sigmy a domácí remíza s Vlašimí. Přesně to sesadilo Vyškov z vedoucí pozice, na které ho vystřídala taktéž mimořádně ambiciózní Dukla. Generální ředitel MFK Zbyněk Zbořil ale bere horší vstup do odvetné části ročníku F:NL sportovně. "Jednou jste dole, podruhé nahoře," uvedl funkcionář moravského celku na oficiálních stránkách klubu.

V Drnovicích hrající Vyškov jel od svého vstupu do profesionálního fotbalu výtahem zatím pouze nahoru a bylo jasné, že se to někdy zastaví.

"Neprožíváme dobrý vstup do jarních odvet, ale to je ve fotbale naprosto normální, že na vás přijde slabší chvilka. Když bude o objektivních příčinách mluvit trenér, může to vyznít jako jeho alibi a to není rozhodně jeho styl. Já si to můžu dovolit a proto říkám, že musíme mít trpělivost," poprosil fanoušky Zbořil, jehož vyjádření nabídl web mfkvyskov.cz.

Odchod ze Slavie? Prý jsem na ni neměl hlavu, ale s tím nesouhlasím, tvrdí Alijagič a věří v návrat do Edenu

Kritické reakce některých lidí ho překvapují. "Říkám si, ti jsou fakt šťastní, že nezažili ve svých kariérách horší období. Samozřejmě, že na kritiku mají právo a každý nemusí chápat zákonitosti sportu, že slabší chvilka přijde na každý tým. My nejlépe víme, že nám to teď nejde a je na nás všech, abychom se z toho vyhrabali. Na našich cílech se nic nemění. I v našich skromných podmínkách, hlavně těch tréninkových, se všichni pokusíme najít z toho cestu ven," doplnil.

Podpora příznivců zatím Vyškovu nechybí a hráči i trenéři to dle jeho vyjádření vnímají. "Naši fanoušci nejsou jen fanoušci úspěchu. Každopádně trpěliví nebudou donekonečna a my se pokusíme je potěšit už doma proti Táborsku. Půjde o souboj druhého se třetím a možná i trochu spadne ze všech hráčů tlak, pod nímž byli, když jsme soutěž vedli. Teď zase máme koho honit a i po nepovedeném startu jara nic nevzdáváme," burcoval kabinu.

Opava poděkovala městu za pomoc v těžkých dobách a oficiálně představila svého nového vlastníka

Moravský klub podle něj v prvních jarních kolech doplatil i na velký zimní průvan v kabině. I když čelní představil počítal s pouhými dvěma změnami, nakonec se to zvrtlo. "Nikdo z nás nechtěl takovou obměnu kádru v zimní pauze," potvrdil.

Vyškovu, který má před sebou čtvrteční přátelský souboj s vídeňským celkem Floridsdorfer AC, také chybí několik hráčů, kteří musí řešit administrativní trable s pobytem v Česku. Pochopitelně jde o víza a oproti poslednímu podzimnímu měření sil s Duklou postrádá kouč Jan Kameníkov hned pět borců, což je velký zásah do mužstva a asi bude chvíli trvat, než si to sedne.

Vstup do jara bohužel zůstal hluboko za naším očekáváním, uvědomují si na Vysočině

"Pro část jara jsme přišli o Santiaga Enemeho či Ramathana Musu. Přišli další hráči, kteří mají obrovský potenciál, ovšem i oni se přesvědčili, že adaptace na naše prostředí může chvíli trvat. Poznávají, že česká druhá liga není procházka růžovou zahradou. Allan Delferiere, Krollis i Aberkane hráli kvalitní ligy, ale měli menší herní výpadky a musí si znovu zvyknout na zápasové zatížení. Půjdou nahoru, o tom jsme přesvědčeni, nicméně chce to čas. Ale máme ho? Bohužel úplně ne," neměl problém přiznat Zbořil.

© MFK Vyškov