Odvolání trenéra po dvou kolech? Tým potřebuje impuls, věřilo vedení divizního klubu. Pak přišel debakl Klatov

Odvolání trenéra po dvou kolech? Tým potřebuje impuls, věřilo vedení divizního klubu. Pak přišel debakl Klatov

Pořádně zamotanou hlavu nejspíš musí mít vedení divizních Klatov. Po dvou jarních kolech se totiž šéfové klubu rozhodli k trenérské změně a na post hlavního kouče posunuli zkušeného obránce Martina Jandu. Střídání na lavičce ale úspěch nepřineslo, Klatovy při premiéře Jandy v roli kouče prohrály vysoko 0:4 v Českém Krumlově, který je v tabulce poslední.

Klatovy v úvodu jarní části remizovaly 1:1 na půdě Mariánských Lázní, které patří ke špičce divizní skupiny A a momentálně jsou na třetí příčce. Následně tým doma prohrál s Baníkem Sokolov 1:3, jenž je pro změnu druhý. Šéfové klubu pak řekli dost a dohodli se s dosavadními trenéry Matějem Spěváčkem a Stanislavem Vítovcem na ukončení spolupráce.

"Trenérům Matěji Spěváčkovi i Stanislavu Vítovcovi patří poděkování za odvedené služby. V současné chvíli jsme cítili, že je třeba přistoupit ke změně a dodat mužstvu impuls,“ řekl místopředseda SK Klatovy 1898 Jiří Vondra pro klubový web.

Vedení týmu bylo svěřeno Martinu Jandovi, jenž ve dvaatřiceti letech nastupoval v klatovské obraně a proti Sokolovu dokonce vstřelil jediný gól svého týmu. Teď už by se měl věnovat jen práci kouče. Na premiéru na klatovské lavičce ale nebude rád vzpomínat. Jeho tým dostal nařezáno na půdě posledního Českého Krumlova, když prohrál 0:4.

„Domácí vyhráli zaslouženě. Byli agresivnější a mnohem víc důraznější v osobních soubojích, což mě s ohledem na to, v jaké situaci se nacházíme, zaráží. Krumlov navíc hrozil z brejků, což je také paradox, protože my jsme byli hosté a spíš jsme takto měli hrát my. Tohle jde ale za mnou, protože jsem chtěl, abychom hráli hodně vysoko, čímž se ale otevíraly možnosti pro soupeře. A vytvořené šance? Nebylo to o moc lepší než v předchozích zápasech. Jsme zklamaní," uvedl pro Deník po drtivé porážce nový trenér Klatov Martin Janda.