Pomsta bývalému kouči. Bzenec pod Páníkem válel, památku zesnulého dědy uctil nejlepší střelec divizí hattrickem

Pomsta bývalému kouči. Bzenec pod Páníkem válel, památku zesnulého dědy uctil nejlepší střelec divizí hattrickem

Šlágr divizní skupiny E proměnil Bzenec v exhibici. Čtvrtý tým tabulky na svém hřišti uštědřil lídrovi tabulky debakl. Strání si odvezlo porážku 0:4, když se hattrickem blýskl Petr Kasala. Elitní střelec vítězů šel do utkání s velkým šrámem na duši. V předminulém kole totiž přímo na zápase Bzence zemřel jeho dědeček.

Ta zpráva obletěla moravský fotbal. Pan Jaroslav Kasala, děda kapitána a kanonýra Bzence, nečekaně zemřel, když v Holešově sledoval počínání svého týmu a vnuka. Utkání se pochopitelně nedohrálo.

Do dalšího duelu Petr Kasala nastoupil s obrovskou motivací, na Strání jeho tým ztrácel deset bodů. Vztahy mezi oběma kluby navíc nejsou ideální. V týdnu se totiž hovořilo o možné manipulaci sudích. Spojený s kauzou měl být údajně předseda Bzence Luboš Drozdy, který je zároveň rozhodčí. Z funkce sice odstupuje, nicméně i tak si šéf Strání Antonín Popelka rýpnul.

„Máme samozřejmě v hlavě kolující tamtamy, že máme počítat s popravou ze strany rozhodčích, že vše nebude jenom o fotbale. Předsednictví pana rozhodčího Drozdyho v divizním klubu a případné vazby na kolegy sudí jsou specifické,“ uvedl pro Slovácký Deník.

Ostře sledovaná Berbrova kauza jde u soudu do finiše. Rogoz chce doplnit výpověď, verdikt by měl padnout v červnu

Na to ale Drozdy v rozhovoru pro Hodonínský Deník kontroval: „Nařčení pana Popelky mě hodně naštvalo a zvažuji předání na vyšší místa. Řeči o popravě jsou za mě úplně scestné. Rozhodčí pozdravím, popřeju jim hodně štěstí a jdu se věnovat fotbalu. Na sobotu se připravujeme jako na každé jiné utkání, nemáme žádné postupové úmysly, bodů jsme nahráli dost.“

Dalším motivem pro šlágr byli trenéři. Vladimír Beker, trenér Strání, se totiž do klubu vydal teprve v zimě. Hádáte správně, z Bzence. Ten kontroval velkým podpisem, od ledna totiž tým přebral Bohumil Páník, někdejší trenér Zlína, Baníku nebo Karviné.

A zkušenému kouči se zatím nadmíru daří. V prvním utkání Bzenec vyhrál nad Všechovicemi, druhé se kvůli výše zmíněným okolnostem nedohrálo.

Skuteč vytasila ligový trumf: Malínský se vytáhl, gólem a asistencí pomohl k výhře. Super výkon, chválí kouč

I proti Strání se jeho svěřenci zaskvěli. Do poločasu byl stav 2:0, konec zápasu 4:0. Hosté v deštěm zmáčeném utkání, ve kterém nebylo na výkonu rozhodčích nic podivného, neměli nárok, domácí před 640 diváky předvedli skvělý výkon.

Největší emoce vypukly poté, co v 34. minutě otevřel skóre Kasala. Z nebe padaly kapky deště, některým na stadionu tekly po tváři slzy. „Moc jsem si přál dát gól a poslat ho dědovi do nebe. Když se mi to povedlo, tak to ze mě celé spadlo a moc se mi ulevilo,“ řekl Kasala pro eFotbal.cz.

Ve druhém poločase pak zkušený střelec přidal další dva kusy. „To, že bych dal hattrick, mě před zápasem ani nenapadlo, ale jsem rád, že se mi to povedlo v takovém zápase a před tolika diváky. Všechny góly jsem věnoval dědovi, snad to tam nahoře sledoval a byl na mě pyšný,“ dodala bzenecká legenda, která má za klub na kontě přes 500 zápasů a 289 gólů.

Sedmá anglická liga, k tomu pátá švédská. Kočovník z Mariánek teď zamířil na Gibraltar. Táhne mě to ven, tvrdí

O tom, že jeho hattrick nebyla žádná náhoda, svědčí nejen historická bilance, ale i statistiky této sezony. Čtyřiatřicetiletý Petr Kasala je totiž s 21 brankami v 17 zápasech nejlepší střelec všech divizí. „Do sezóny jdu vždy s tím, že chci dát co nejvíc gólů. Máme v týmu vynikající fotbalisty, kteří mě umí přihrávkou před brankou najít a já to jen uklidím,“ zůstal skromný.

Bzenec nyní ztrácí na první místo sedm bodů. Pro Kasalu a spol. to ale není téma. „Na postup určitě nemyslíme, ale chceme se pohybovat v popředí tabulky a dál se bavit fotbalem. Trenér Páník nás dokáže na každý zápas takticky velmi dobře připravit, a i na poslední výhře má velký podíl. Je opravdu vidět, že je to zkušený trenér a pro všechny kluky je to čest pod ním trénovat,“ zakončil Kasala.

Feninův vítězný start v Kovářově. Úžasný, zářil štěstím bývalý hvězdný útočník. Góly přijdou, nebojí se