Feninův vítězný start v Kovářově. Úžasný, zářil štěstím bývalý hvězdný útočník. Góly přijdou, nebojí se

Feninův vítězný start v Kovářově. Úžasný, zářil štěstím bývalý hvězdný útočník. Góly přijdou, nebojí se

Radost a nadšení čišely z každého slova. Martin Fenin sice během kariéry hrál finále MS hráčů do 20 let proti Argentině, v neděli si ale se stejným nadšením užil premiérový zápas B skupiny jihočeské I.A třídy v dresu Kovářova. Bývalý reprezentant se sice gólově neprosadil, ale jeho tým vyhrál 4:2 na půdě Sokola Mladá Vožice a šestatřicetiletý hráč si to náramně vychutnával. "Pocity jsou super, všichni jsme si to užili. Kovářov snad tři čtvrtě roku nevyhrál a teď to konečně přišlo," smál se bývalý hráč Teplic či Frankfurtu.

Kdyby jeho kariéra šlapala tak, jak ji nastartoval, nejspíš by teď Fenin válel v nějakém slavném klubu. Jenže životní kotrmelce spojené se zdravotními lapáliemi rozhodly jinak. Fenin hrál naposledy za pražské Řeporyje, pak se chystal na zápas v MMA, ale ten se neuskutečnil. A tak se rozhodl pro návrat, neváhal kývnout kamarádovi z jihočeské A třídy, jehož tým byl poslední, když na podzim uhrál Kovářov jen pět bodů.

Fenin byl už po přípravě nadšený a po premiérové výhře vše ještě vygradovalo. "Jsem fakt šťastný, že se vyhrálo. A že jsem nedal gól? Šance byly, o sebe strach nemám. Hlavně, že máme tři body," vykládal ochotně do telefonu po závěrečném hvizdu. "Moc mě to bavilo."

Skuteč vytasila ligový trumf: Malínský se vytáhl, gólem a asistencí pomohl k výhře. Super výkon, chválí kouč

Na hřišti vydržel do devadesáté minuty. Fanoušci bouřili, na zápase se jich sešly dvě stovky. "Bylo to moc fajn, bylo to jiné než v Praze, tady si toho lidé vážili, rozdal jsem i hodně podpisů," popisoval Fenin, co provázelo jeho premiérový soutěžní start za Kovářov. "Lidi samozřejmě hodně kříčeli, ale v dobrém," usmál se s tím, že už se těší za týden na domácí zápas, kde by měla být atmosféra ještě lepší. Kovářov každopádně po výhře odskočil z poslední příčky, příště před vlastním publikem nastoupí proti Slavii ČB.

Sám cítil před zápasem určitě napětí. Není to jen tak, že si malý klub dovolí angažovat takhle známé jméno. "Očekávání byla velká, tak se nám všem ulevilo, že to dobře dopadlo," řekl se znatelnou úlevou Fenin. A co vítězné zápisné? Zápas se končil v neděli před pátou hodinou odpoledne. Na bujaré posezení do noci to nebylo. "Ale kluci to docela slušně rozjeli hned po zápase v šatně," culil se Fenin, který už byl ale v době rozhovoru na cestě do Prahy.