Sestava na Arménii? Známe Suka, který nerad nehraje," smál se reprezentační asistent Veselý

Sestava na Arménii? Známe Suka, který nerad nehraje," smál se reprezentační asistent Veselý

Čeští reprezentanti úterním přípravným zápasem proti Arménii zakončí program březnového srazu. Národní tým se v Praze na Letné pokusí navázat na páteční vítězství 2:1 z úvodního letošního utkání v Norsku, kde úspěšně zahájil éru pod trenérem Ivanem Haškem. Nový realizační tým plánuje udělat některé změny v sestavě a dát šanci i dalším hráčům z nominace.

Národní celek v pátek v Oslu otočil nepříznivý stav a díky brance střídajícího Antonína Baráka z přímého kopu v 85. minutě zahájil druhou éru pod Haškem vítězně. Šedesátiletý kouč ani v šestém utkání na lavičce české reprezentace neprohrál, v roce 2009 měl coby dočasný kouč v pěti zápasech bilanci tří vítězství a dvou remíz.

"Jsme s kluky pohromadě pár dní, vítězství je důležité pro nás pro všechny, pro sebedůvěru a sebevědomí. Výsledek je samozřejmě velmi dobrý, ale všichni jsme viděli, že co se týče hry, máme stále na čem pracovat," prohlásil Hašek.

Zatímco v Norsku byli Češi mírným outsiderem, proti Arménii budou velkým favoritem. Vyhráli čtyři z pěti vzájemných zápasů včetně posledního duelu v srpnu 2016, kdy v přípravě v Mladé Boleslavi zvítězili hladce 3:0. Jediná porážka přišla v roce 2013 ve světové kvalifikaci (doma 1:2).

Haaland? Byl jsem na něj zvědavej, směje se Staněk. Promluvil o zranění ve Slavii, při léčení ho hnala Sparta

Arménii na rozdíl od českého mužstva v pátek první letošní zápas nevyšel, s Kosovem prohrála 0:1. Na vítězství čeká už sedm utkání. Naopak český celek prohrál jediný z posledních 11 duelů.

"Typologicky to asi bude jiné utkání než v Norsku. Budeme více na míči, budeme asi více dobývat. Předpoklad je, že Arménie bude hrát ze zabezpečené obrany a na brejkové situace," poznamenal asistent trenéra Jaroslav Veselý.

Zatímco český tým se chystá na letní mistrovství Evropy v Německu, kam na podzim postoupil ještě pod předchozím trenérem Jaroslavem Šilhavým, Arménie na velký turnaj ještě nikdy v historii neprošla. Postsovětská republika vyhrála jediný z posledních 17 venkovních duelů, v uplynulé evropské kvalifikaci ale dokázala zvítězit ve Walesu a remizovat v Turecku.

"Soupeř je trošku nevyzpytatelný, i vzhledem k tomu, v jaké hraje sestavě. Je tam spousta hráčů, kteří ve svých klubech hrají na jiných postech než v reprezentaci. Viděli jsme jejich poslední zápasy, hodně rotují sestavu. Věřím, že budeme připraveni. Hrajeme doma, doufám, že přijdou fanoušci a nároďák podpoří. V týmu je spousta mladých kluků, někteří jsou nováčci a podporu budou potřebovat," uvedl druhý z asistentů trenéra Jaroslav Köstl.

Trenér Hašek? Nový a svěží vítr, pochvaluje si Provod. Je rád i za slávistického asistenta Köstla

Šestice hráčů z české nominace včetně dvou brankářů si může připsat premiérový start za reprezentační "áčko". "Nedá se čekat, že sestava bude stejná, budou tam změny. Bude to těžké, ty největší hvězdy jako Souček, Schick a Barák mají chuť hrát. Známe Suka, který nerad nehraje," řekl s úsměvem Veselý.

"Odpíchneme se od zdravotního stavu hráčů, zkontrolujeme data i z klubů, abychom někoho nepřetížili. Roli hrát může i to, pro jaké se rozhodneme rozestavení. Jednou z variant je rozestavení na tři stopery," doplnil hlavní trenér prvoligových Bohemians 1905.

Zápas začne v úterý na Letné ve 20:00. Do startu Eura už poté Haškův výběr odehraje jen dvě přípravná utkání na začátku června.