Budoucnost McTominaye? Ten Hag byl nakloněn prodeji, ale vedení tento návrh vetovalo

Budoucnost McTominaye? Ten Hag byl nakloněn prodeji, ale vedení tento návrh vetovalo

V létě minulého roku se skotský reprezentant Scott McTominay pomalu a nerad rozhlížel po novém zaměstnavateli. Rudí ďáblové vysílali jeho směrem signály, že s ním již do budoucna nepočítají. Sedmadvacetiletý ofenzivně laděný hráč však v této sezóně vykazuje parádní střeleckou formu, což by nakonec mohlo vést k tomu, že by se na Old Trafford mohl dočkat nového kontraktu.

McTominay se výraznou měrou podílel na postupu Skotska na letošní Euro, v barvách Manchesteru United naskočil do pětadvaceti ligových zápasů, ve kterých si připsal již 7 gólů a 1 asistenci. Nizozemský stratég Erik ten Hag i tak neskrýval plány, že by jeho místo v kabině uvolnil i po této sezóně.

Vedení v čele se Sirem Jimem Ratcliffem však tento návrh vetovalo a schválilo naopak jednání se samotným hráčem o možném novém kontraktu. McTominay vzešel z mládežnické akademie Rudých ďáblů a do A-týmu jej začlenil během svého působení portugalský trenér José Mourinho.

ČEKÁ PREMIER LEAGUE BOJ O SESTUP V KANCELÁŘÍCH? NOTTINGHAM SE ODVOLAL PROTI ODEČTENÍ ČTYŘ BODŮ

Jeho trefy v této sezóně byly v celé řadě případů klíčové a pomohly Manchesteru United k důležitým bodům. Budoucnost skotského legionáře má být v těchto týdnech otevřena znovu, avšak s příslibem, že vedení klubu má zájem spolupráci prodloužit.

McTominay si aktuálně přijde na 60 tisíc liber týdně, nový kontrakt by měl zahrnovat i lepší plat. Podle britského listu Daily Star je na Ostrovech několik klubů, které by chtěly využít situace, kdyby obě strany nenalezly shodu.

Foto: Manchester United FC