Další krok ke splnění ománského snu. Šilhavý vyhrál i druhý zápas kvalifikace na MS

Další krok ke splnění ománského snu. Šilhavý vyhrál i druhý zápas kvalifikace na MS

Na startu exotického angažmá na lavičce Ománu trenéra Šilhavého nečekal jednoduchý úkol. Bez jediného přípravného duelu potřeboval uspět v důležitém kvalifikačním dvojzápase s Malajsií a vstupní prověrku zvládl na výbornou. Oba zápasy jeho svěřenci vyhráli 2:0 a přiblížili se postupu do závěrečné třetí fáze bojů o světový šampionát v roce 2026.  

Šilhavého tým má po čtyřech zápasech druhé fáze asijské kvalifikace na MS devět bodů a ve čtyřčlenné tabulce drží druhé místo o skóre za vedoucím Kyrgyzstánem. Do závěrečné třetí části postupují první dva celky, družině českého kouče tak k jistotě postupu stačí jediná výhra ze zbývajících dvou duelů.

SKVĚLÝ START DO EXOTICKÉHO ANGAŽMÁ. ŠILHAVÝ V PREMIÉŘE NA LAVIČCE OMÁNU OSLAVIL VÝHRU NAD MALAJSIÍ

Omán šel v Kuala Lumpuru do vedení v nastavení první půle, kdy se z penalty prosadil Omer Al Malki. Druhý gól dal v 94. minutě zápasu Mohammed Al Ghafri a výrazně tak přiblížil celek z arabského poloostrova postupu do závěrečné fáze asijské kvalifikace.

“Zápas v Malajsii byl těžší než ten domácí. Soupeř nám chtěl porážku vrátit, měl velkou motivaci. Myslím ale, že celkově jsme utkání kontrolovali, mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem, několik šancí jsme promarnili. Mám velkou radost,” citoval Šilhavého oficiální instagram ománské fotbalové federace.

“Vítězství je výsledkem týmové práce. Společně vyhráváme, společně prohráváme, společně se radujeme. Těší mě výkony hráčů, vydali ze sebe maximum. Děkujeme našim fanouškům za podporu, že vážili cestu do Malajsie,“ dodal český trenér, jenž v Ománu načíná první zahraniční angažmá.

Zdroj: Oman Football Association