Koemanovi se nelíbí regule UEFA. Třiadvacet hráčů na soupisce pro Euro je málo

Koemanovi se nelíbí regule UEFA. Třiadvacet hráčů na soupisce pro Euro je málo

Trenér nizozemské reprezentace Ronald Koeman dal po posledním reprezentačním bloku najevo nespokojenost s regulemi UEFA. Někdejší hvězdě Barcelony se nelíbí, že evropská asociace povoluje na zápasy mistrovství Evropy nominovat pouze 23 hráčů. Koeman by tento počet rozšířil o tři fotbalisty.

V rozhovoru pro stanici Nederlandse Omroep Stichting zkritizoval lodivod Oranjes rozhodnutí UEFA, které umožňuje trenérským štábům povolat na Euro pouze 20 hračů do pole a tři brankáře.

DALŠÍ KROK KE SPLNĚNÍ OMÁNSKÉHO SNU. ŠILHAVÝ VYHRÁL I DRUHÝ ZÁPAS KVALIFIKACE NA MS

"Měli byste mít možnost vybrat jich 26. Přijde mi to absurdní. Viděli jsme, že i v tomto reprezentačním termínu měly všechny týmy opět mnoho zraněných. Blíží se konec sezony, a pokud vám vypadnou další hráči, nemůžete hrát jedenáct proti jedenácti," řekl Koeman po prohře 1:2 s Německem.

"Budu za to lobovat, protože vím, že to tak vidí mnohem více zástupců národních týmů. Mluvil jsem o tom s Julianem Nagelsmannem. Devět dní před prvním zápasem Eura musíte mít definitivní seznam. Ale pokud se něco stane, co potom? Myslím, že je směšné, že může být jen 23 hráčů," dodal.

Nizozemci se již dozvěděli jméno prvního soupeře na Euru, po úspěšném penaltovém rozstřelu ve Walesu a postupu z baráže se jím stalo Polsko. Oba týmy se utkají ve skupině D 16. června v Hamburku.

Zdroj: Profimedia