Yamal a Cubarsí? Troufám si tvrdit, že se koukáme na hráče, kteří budou definovat novou éru fotbalu, řekl Xavi

Yamal a Cubarsí? Troufám si tvrdit, že se koukáme na hráče, kteří budou definovat novou éru fotbalu, řekl Xavi

Trenér Barcelony Xavi Hernández v pátek prohlásil, že dospívající hvězdy Lamine Yamal a Pau Cubarsí by mohly definovat novou éru světového fotbalu. Yamal oslnil v úterním přátelském utkání proti Brazílii, zatímco Cubarsí debutoval za La Roja minulý týden proti Kolumbii a následně se taktéž představil proti pětinásobným mistrům světa.

Oba mladíci se stali klíčovými pilíři obrozené Barcelony, která se poprvé po čtyřech letech probojovala do čtvrtfinále Ligy mistrů a stále živí naděje na obhajobu titulu v LaLize. Šestnáctiletý Yamal je nejmladším španělským hráčem a střelcem v historii, sedmnáctiletý Cubarsi je pro změnu nejmladším obráncem, který kdy hrál za svou zemi.

BARCA SE PROTI MALLORCE TRÁPILA, GÜNDOGAN ZAHODIL I PENALTU. FAVORITA VYSVOBODIL AŽ ŠESTNÁCTILETÝ TEENAGER YAMAL

"Musí si udržet úroveň. Barcelona je na nejvyšší příčce světového fotbalu," řekl Xavi na tiskové konferenci před sobotním střetnutím s Las Palmas v LaLize.

"Mnozí se na elitní úroveň dostali, ale udržet se na ní je velmi těžké. Oni to však mohou dokázat, mají všechno - správnou mentalitu i schopnosti a myslím, že se díváme na dva hráče, kteří mohou definovat éru nejen v rámci klubu, ale dokonce i ve světovém fotbale," dodal.

V případě Yamala vyzdvihl Xavi, že je mladík na svůj věk velmi klidný a vyspělý, přestože se mu dostává místa v záři reflektorů. "Vidím ho jako veselého kluka, vtipálka, užívá si to čím dál víc a troufám si tvrdit, že je šťastný," popsal trenér katalánského celku.

MILIARDOVÝ TALENT BARCELONY DRŽÍ REKORD V LALIZE I EVROPSKÉ KVALIFIKACI. ŠPANĚLŮM ALE NYNÍ NEPOMŮŽE

Barcelona ztrácí na vedoucí Real Madrid osm bodů, ale před jeho nedělním zápasem s Athleticem Bilbao může snížit ztrátu na pouhých pět. Poté čeká Barcelonu další zápas v Lize mistrů, a to 10. dubna ve francouzské metropoli proti Paris Saint-Germain.

"Větší starosti mi dělá Las Palmas než zápas s PSG, který je za pěkných pár dní," přiznal Xavi. "Soustředíme se na zítřek, je důležité získat tři body, abychom zvýšili tlak na Real Madrid," uzavřel cílevědomě.

Zdroj: FC Barcelona