Plzeň chystá velkou odvetu za potupu! Liberec zlobil Spartu i Slavii, venku ale zatím nevyhrál

Plzeň chystá velkou odvetu za potupu! Liberec zlobil Spartu i Slavii, venku ale zatím nevyhrál

Viktoria Plzeň hodlá i po reprezentační pauze pokračovat v krasojízdě nejvyšší soutěží. Západočeši vyhráli šestkrát v řadě a hodlají na to navázat i v sobotním utkání proti Slovanu Liberec. Motivaci mají hráči Viktorie ohromnou, na podzim podlehli na hřišti Slovanu 0:3, což byla senzace kola. Doma je Plzeň velkým favoritem, třeba i kvůli tomu, že její soupeř venku v ligové sezoně spolu s Českými Budějovicemi dosud nezvítězil. Zápas se hraje od 15:00.

Plzeň před výkopem respektuje sílu soupeře, který teď plní média hlavně informacemi o blížící se změně majoritního vlastníka. Ta bude spojena s řadou změn ve vedení Slovanu, mluví se o změně trenéra i rošádách v kádru. K tomu je ale třeba myslet na to, že Liberec zlobil na Letné vedoucí Spartu i v Edenu Slavii. Doplatil ale na špatnou koncovku. Nebýt zahozených šancí, herně to špatné nebylo. "Očekáváme těžký zápas. Liberec je nepříjemný soupeř, připravil nám jednu z těch těžších proher, které v této sezoně máme. Prohráli jsme tam zaslouženě 0:3," poznamenal Jan Trousil, asistent trenéra Koubka ve Viktorii Plzeň.

Netají se plánem oplatit soupeři potupný debakl. "Připravujeme se na ně zodpovědně, chceme jim porážku vrátit. Uděláme maximum pro to, aby se nám to podařilo," slíbil. Jedním dechem ale dodal, že v kádru Slovanu jsou velké individuality hlavně v ofenzivní řadě. "Ať je to Tupta, Kulenovič nebo Višinský, na straně Ghali. Ale uděláme vše pro to, abychom navlékli další korálek na vítěznou šňůru," poznamenal Trousil, jenž se bude muset obejít v sestavě bez reprezentačního útočníka Tomáše Chorého (stojí za čtyři žluté karty). Proti bývalým parťákům si nezahraje ani Lukáš Červ, jenž už posbíral dokonce osm žlutých karet.

Parádní fazona Viktorie pro změnu vybízí k poklonám směrem k táboru západočeského klubu Josefa Petříka, asistenta trenéra Kozla v libereckém Slovanu. "Plzeň zažívá velmi úspěšnou sezonu, nejen na ligové scéně, ale i v Evropě. Je to úspěšný tým, který dýchá na záda Spartě se Slavií. Zhruba 16 (soutěžních) zápasů za sebou neprohráli," tvrdil s uznáním kouč devátého týmu aktuální tabulky.

V čem je podle něj největší síla Plzně? "Čeká nás velice zkušené a kompaktní mužstvo, které ví, co chce hrát. Je velice efektivní, dalo nejvíce gólů v lize. Zdojí je velice dobrá ofenziva, mají ve svém středu nejlepšího střelce ligy Šulce. Nebezpečné mužstvo je zejména dopředu, ale umí uhrát i zápas, v němž se nedaří, vyhrát třeba 1:0, 2:1," shrnul své postřehy Petřík.

Zápas bude pikantní pro trenéra Liberce Luboše Kozla, jenž svoji hráčskou kariéru končil právě v Plzni. Slovanu se na trávnících soupeřů nedaří, získal tam v této sezoně pouhých šest bodů.