Famózní Schick zase vystřelil v nastavení výhru Leverkusenu. Mistrovský titul je zase blíž, Bayern doma selhal

Bayer Leverkusen udělal v sobotním utkání 27. kola bundesligy další velký krok k mistrovskému titulu, když porazil na vlastní půdě Hoffenheim 2:1. Bayer po celý zápas bušil do hostující obrany, do vedení šel však Hoffenheim. Fanoušci Bayeru však po skvělé zprávě o setrvání Xabiho Alonsa první prohru v sezoně překousnout nemuseli. V závěru totiž Bayer nejprve srovnal a obrat korunoval vítězným gólem v nastavení Patrik Schick. V základní sestavě hostů nastoupil vedle Kadeřábka také reprezentační bek David Jurásek.

Samé dobré zprávy pro Leverkusen

Podle očekávání byli domácí od úvodních minut dominantní na míči a postupnou kombinací se snažili hledat skulinky v defenzivě Hoffenheimu. Byl to právě Wirtz, který ukazoval divákům svá kouzla, přičemž v 18. minutě krásnou technickou střelou na zadní tyč jen těsně minul hostující branku. Po půlhodině hry ovšem šokoval zaplněnou BayArenu Beier, jenž otevřel skóre zápasu. Mladý německý útočník si před pokutovým územím narazil míč s Woutem Weghorstem a následně placírkou propálil Lukáše Hradeckého. V závěru první půle Granit Xhaka málem zaskočil vyběhnutého Olivera Baumanna stříleným centrem mířeným do branky, zkušený gólman ale balon na poslední chvíli vyškrábl do bezpečí. Farmaceuti si sice před odchodem do šaten vytvořili obrovský tlak, modrobílí jej ovšem dokázali odrazit.

Tlak Bayeru pokračoval i po změně stran, Hoffenheim však v hlubokém bloku statečně odolával. Pomáhalo mu ale i velké trápení v zakončení ze strany domácích, kteří promarnili spoustu slibných akcí. Heroický výkon podával také Baumann, jenž v 76. minutě předvedl dva neuvěřitelné zákroky po sobě, přičemž první z nich byl proti ráně Schicka. Hosté nakonec neuvěřitelný nápor neubránili, jelikož v 88. minutě vyrovnal po rohovém kopu z hranice penaltového puntíku Robert Andrich, jemuž asistoval Jonathan Tah. Obrovská erupce radosti přišla v nastaveném čase, kdy se nemohl prosadit nikdo jiný než Schick, který po stříleném centru ze strany hřiště dorazil míč z malého vápna do sítě.

Dortmund po 10 letech loupil v Mnichově

Na rozdíl od podzimního vzájemného utkání, které Bavoři rozhodli dvěma brzkými góly, otevřela skóre střetnutí hraném v Allianz Areně v 10. minutě Borussia. Julian Brandt vyřešil rychlý protiútok průnikovým pasem na Adeyemiho, jenž z úhlu propálil nejistého Svena Ulreicha. Přesným zásahem povzbuzení černožlutí pustili mnichovského favorita do první stoprocentní šance až ve 23. minutě. Joshua Kimmich posadil centrovaný míč na hlavu nehlídaného Harryho Kanea, anglický kanonýr však z ideální pozice netrefil bránu. Ještě blíže vyrovnání byl po půlhodině hry Eric Dier. Zkušený stoper hlavičkoval takřka z brankové čáry, balon ale na cestě do sítě fantasticky zastavil Mats Hummels.

Také začátek druhého dějství vyšel lépe Die Schwarzgelben. V 52. minutě měl totiž po pohledné kombinaci hostů na kopačce druhý gól Felix Nmecha, v rozhodující okamžik ale zaváhal a špatně umístěnou střelou nechal vyniknout Ulreicha. Mdlého výkonu Bayernu se po hodině hry pokusil využít také Ian Maatsen, jenže kmenový hráč Chelsea po sprintu přes téměř celé hřiště nemířil přesně. Alexander Meyer musel po změně stran do akce až v 75. minutě, kdy ho nebezpečným projektilem pod břevno prověřil Kingsley Coman. K závěrečnému náporu domácích ovšem nedošlo, neboť o chvíli později pojistil vítězství vestfálského klubu ranou k zadní tyči Julian Ryerson.