Radikální řešení v Olomouci. Asi budu sahat na peníze, hrozí Saňák. Zlobil se i na fanoušky

Radikální řešení v Olomouci. Asi budu sahat na peníze, hrozí Saňák. Zlobil se i na fanoušky

Zklamání se mísilo s pořádnou porcí zloby. Trenér Sigmy Olomouc Jiří Saňák před zástupci médií neskrýval, že je po prohře s Pardubicemi 0:2 rozčarovaný z výsledku i dění v klubu. Tým na domácí půdě nevyhrál už sedm kol. "Jsme dole. Jako klub i jako áčkový tým. Společně se trápíme, nedaří se nám," přiznal kouč. "Je to tristní bilance, zoufalá. Pokud nezabereme každý z nás, tak se může stát, že to bude ještě delší. A když zabereme, tak to můžeme přerušit," věřil. "Každý z nás ale musí přidat pod kotel."

Sigma se topí v problémech, hráči na trávníku se trápí, tým má řadu problémů i mimo hru. Teď třeba na tým pískali vlastní fanoušci. "Byl jsem naštvaný. V tomhle se nikomu dobře nehraje fotbal, nebo nedělá zábava. Byl to hnus, fialovej. Co k tomu říct. To jsem asi cítil. Pro nikoho to není příjemné," zlobil se na příznivce, že jeho svěřencům nepomohli.

Kouč nejprve odmítl komentovat, jak moc Sigmě chyběli vykartovaní hráči. "Řešili jsme to interně a interní to také zůstane. Mnoho karet v minulosti bylo zbytečných a teď nás to doběhlo. To mě štve a tohle taky musíme zlepšit," uvedl pouze v obecnéější rovině.

Třeba Jan Vodháněl má jako ofenzivní hráč už osm žlutých karet. Měl právě v jeho případně na mysli, že je nutné zlepšení kázně na hřišti? Kouč nabídl recept, jak toho dosáhnout. "Asi budu šahat na peníze, i když to asi jako trenér nemůžu. Je to ale jako když na lisu uděláte zmetek. Dlouhodobě chci pracovat s takovým mančaftem, kde si hráči uvědomují, že to týmová hra. Pokud bych tady byl já a opakovalo by se to, tak bych ho nechtěl a nestavěl bych ho. To asi jediné, co opravdu můžu udělat. Pokud se z toho nepoučí," naznačil radikální tah Saňák.

Slavia vyhrála na Slovácku a dostala Spartu pod tlak. Plzeň doma selhala, tři body získal Liberec. Pardubicím pomohla minela

Druhý gól dal Hanákům paradoxně jejich bývalý hráč Zlatohlávek. Kouč po utkání čelil dotazu, zda právě takový hráč jeho týmu nechyběl. "Zlatana známe. Je to ale hráč Pardubic. Nastoupil ke konci a z brejku nám dal gól. Ale nenapadlo mě to. To je život. Rozhodl se odejít, Pardubice jej získaly, tak to je. Přeju mu, je to dobrý kluk. Nevím, jestli se takhle budou ptát třeba na Juliše, kdyby dal gól Spartě. Takový je fotbalový život," konstatoval trenér Sigmy.

Dotaz, co potřebuje Sigma změnit do dalších utkání, kouče trochu namíchl. "Kdybych to věděl takhle od stolu, tak půjdu rovnou trénovat Liverpool. Jediné, co můžeme udělat je, podívat se každý z nás pravdě do očí a říct si, že to stojí za prd," vypálil nejprve. "Je to asi málo a musíme zabrat jinak. Naším úkolem je neustále inspirovat a motivovat hráč. Aby každý hráč, každý z nás z realizáku, ale i každý člen klubu a každý fanoušek si tuto otázku řekl. Jedině na tom se to může zlepšit. Neznám jiný recept."

Kouč si musel přiznat i nepříjemnou pravdu, že současná situace Sigmy doléhá na hráče. "Na koho to nedoléhá, tak je borec, zenový mnich. Je to nepříjemné. Je to mimo všechno, co se tady za poslední dobu u nás dělo. Můžeme hrát jakkoliv. Ve druhé půli jsme relativně nějaký tlak měli, ale když tam stejně není fandění, tak to nepřidává. Do té hlavy to asi vstoupí. Mě to trápí a nikam to nevede. Kéž by to někdo dokázal rychle vyřešit," přál si.