Odpověď na kritiku? Hvězdný Ronaldo zářil, dal druhý hattrick v Saúdské Arábii a vládne střelcům. Titul je daleko

Hvězdný Portugalec Cristiano Ronaldo vstřelil druhý hattrick během svého angažmá v Saúdské Arábii. Pětinásobný držitel Zlatého míče pomohl v sobotním ligovém utkání an-Nasru k vítězství nad al-Taiem 5:1. S 26 brankami devětatřicetiletý kanonýr vede tabulku střelců.

Ronaldo nebyl v zápase proti soupeři, který hrál od 36. minuty v deseti, dlouho příliš vidět. Až v 65. minutě po přihrávce další hvězdy Sadia Maného zvýšil na 3:1, za dvě minuty vstřelil další gól a v 87. minutě uzavřel skóre.

Někdejší útočník Realu Madrid, Juventusu či Manchesteru United pravděpodobně ani ve své druhé sezoně v an-Nasru nezíská s týmem titul. Devítinásobný šampion Saúdské Arábie ztrácí na druhém místě tabulky 12 bodů na al-Hilál, který vyhrál v sobotu 18. ligový zápas v řadě a míří za rekordním 19. titulem.

Ronaldo tak hattrickem zareagoval na kritiku v médiích, kde bylo naznačeno, že už není nejlepším hráčem Portugalska. Expert Andy Brassel uvedl, že si Ronaldo bude muset zvyknout na to, že bude prostě normálním hráčem týmu a nikoliv obletovanou hvězdou. Lepší je prý momentálně Bernardo Silva z Manchesteru City.

"Myslím, že si to Cristiano Ronaldo si uvědomuje a bude s tím muset umět žít. Je to zajímavé, protože i pomyšlení na to, že bychom Ronalda kritizovali před dvěma nebo třemi lety, to by v Portugalsku bylo považováno za naprosté kacířství," uvedl zmíněný novinář s tím, že i fanouškům je jasné, že portugalskou jedničkou je Bernardo Silva.

Devětatřicetiletý Ronaldo v novém působišti zaznamenal ve 34 zápasech hned 33 gólů a připsal si i jedenáct asistencí. Hovoří se o tom, že letošní Euro bude pro něj poslední velkou mezinárodní soutěží.