Potvrzeno! Nizozemský bouřlivák Ihattaren skončil ve Slavii, neodehrál ani zápas

Potvrzeno! Nizozemský bouřlivák Ihattaren skončil ve Slavii, neodehrál ani zápas

Je konec. Nizozemský hráč Mohamed Ihattaren ve Slavii předčasně balí. Za vršovický klub neodehrál ani jediný zápas. Slavia na svém webu uvedla, že se s dvaadvacetiletým ofenzivním záložníkem po vzájemné dohodě předčasně rozešla. "Rozhodnutí ukončit kontrakt bylo učiněno ve vzájemné shodě," uvádí vicemistr na svém webu.

Slavia Ihattarena angažovala v prosinci s cílem pokusit se oživit jeho kariéru. Někdejší velký talent a bývalý záložník PSV Eindhoven, Juventusu Turín či Ajaxu Amsterodam nehrál zápas od předloňského léta. V Edenu podepsal roční smlouvu s tříletou opcí a doháněl tréninkové manko. Do žádného utkání nezasáhl.

O předčasném konci hráče se mluvilo už nějaký čas. Slavia učinila Nizozemci nabídku, jenže podmínky rozchodu se hráči nezamlouvaly a muselo se jednat dál. Nakonec se tedy dospělo k dohodě. "Hráč mimo jiné vyjádřil přání soustředit se na svou kariéru v rámci svého blízkého okolí a rodiny, Slavia ho v této volbě plně podpořila," uvedla v prohlášení Slavia na svém webu.

Ihattaren má kontroverzní pověst. V lednu nizozemská média napsala, že půjde před soud kvůli ublížení na zdraví a vyhrožování z posledních dvou let. Slavia uvedla, že si vyžádá od hráče bližší informace. Dodala, že pokud by byl Ihattaren odsouzen za trestnou činnost, ve vršovickém klubu by nemohl pokračovat.