Sparta pod tlakem? Deset minut to bylo kritické, přiznal Panák. Tři body ale máme, oddechl si

Sparta pod tlakem? Deset minut to bylo kritické, přiznal Panák. Tři body ale máme, oddechl si

Sparta se vrátila na první místo tabulky. V Českých Budějovicích na půdě posledního celku tabulky vyhráli Letenští 1:0. Kromě tří bodů mohlo Pražany těšit ještě čisté konto. Tím ale podle expertů klady z nedělního vystoupení v podání mistra skončily. To dobře věděl i obránce Filip Panák. "S výhrou jsme určitě spokojení. Máme tři body, pro které jsme sem jeli," oddechl si.

Obránce mistrovského týmu tvrdil novinářům, že do přestávky snesl výkon borců v rudých dresech potřebné měřítko. "Výkon v prvním poločase byl dobrý až na zhruba posledních pět minut. Ve druhé půli jsme začali trochu ztrácet půdu pod nohama, neměli jsme druhé balony. Po repre pauze ale pro nás byly nejdůležitější tři body, které máme," tvrdil po těsném vítezství.

Přiznal, že si během reprezentační přestávky pořádně odpočinul. Spoluhráči, kteří plnili reprezentační povinnosti na tom byli hůř. "Dost toho nacestovali, byli unavení. Tempo zápasu odpovídalo tomu, že se hrálo po přestávce," věděl Panák.

Porážka se Spartou? Nedostáváme normální góly, kroutil hlavou trenér Dynama nad zkratem brankáře

Pro leckoho bylo překvapením, že poslední tým tabulky tlačil po přestávce na mistra. "Ztráceli jsme druhé balony. Budějovice měly čtyři hráče uprostřed, takže pro kluky to bylo těžší. Ale nevyhrávali jsme hlavičkové souboje. V jednu chvíli, nějakých pět až deset minut, to bylo opravdu kritické. Samozřejmě se pak běhalo dozadu hůř, bere to síly," konstatoval Panák.

Nakonec ale Sparta vyhrála a ještě udržela čisté konto. "Z nuly sice máme radost, ale mnohem důležitější jsou ty tři body," vykládal Panák. Okomentoval i situaci, kdy bylo Letenským během zápasu asi nejhůře. Míč se odrážel od bránících hráčů pražského týmu a chyběl jen kousek, aby Dynamo srovnalo skóre.

"Co se týče situace s Asgerem, říkal mi, že balon neviděl. Spadl mu na rameno, pak se to odrazilo ke mně. Naštěstí jsme to vyřešili. Jinak si ale nevzpomínám, že by měly Budějovice nějakou vyloženou šanci. Spíše měly střely zpoza nebo z hranice šestnáctky, které můžou dopadnout všelijak. Dost střel jsem jim zblokovali nebo šly vedle," oddechl si.