Nečekaný hrdina Sparty! Mejdr zářil: přihrál na gól, pak děkoval trenérům i spoluhráčům

Nečekaný hrdina Sparty! Mejdr zářil: přihrál na gól, pak děkoval trenérům i spoluhráčům

Zářil štěstím. Aby ne, v základní sestavě Sparty Jan Mejdr hodně dlouho nebyl. Když ale v Českých Budějovicích dostal šanci, chytil ji za pačesy. A připsal si i asistenci u vítězné trefy Veljka Birmančeviče. "Škoda, že jsme nepřidali druhý gól. Bylo by to klidnější. Ale nejdůležitější je, že jsme to zvládli," radoval se krajní bek, který byl na O2 TV vyhlášen mužem zápasu. "S tím jsem nepočítal," usmál se.

Bylo znát, jak si výhru Sparty užívá. Stejně jako to, že u ní mohl být přímo na hřišti. Cesta za třemi body sice nebyla snadná, ale borci v rudých dresech na ně dosáhli. "Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Po reprezentační pauze nebylo tolik času trénovat pohromadě," poznamenal. "Hřiště také nebylo pokropené, což nejsou pro náš styl fotbalu ideální podmínky," přiznal.

Obrovské plus z pohledu Letenských bylo, že dala Sparta rychle gól. "Škoda, že jsme nepřidali druhý, více bychom se uklidnili, takhle to bylo nervozní. Budějovice si ale nic nevypracovaly, to Kuchtič měl šanci přidat druhý gól. Dohráli bychom to tak více v klidu," myslel si Mejdr.

I když v základní sestavě Sparty dlouho chyběl, když dostal šanci, zahrál skvěle. "Trenér říkal, abych dozadu nic nevymýšlel. Jsem rád, že jsme to zvládli," vykládal do kamer O2 TV. "Hrálo se mi dobře, moc jsem se těšil. Kabina i realizační tým mě podporovali, je fajn cítit, že máte někoho v zádech," svěřil se.

Sparta pod tlakem? Deset minut to bylo kritické, přiznal Panák. Tři body ale máme, oddechl si

Období, kdy se na trávník nedostal, je pro každého hráče složité. "Na mysl je to těžký. Ale rozhodl jsem se bojovat. A kdo zná moji kariéru, tak ví, že jsem zažil i horší situace než je to, že bojuji o místo v nejlepším týmu v Česku," usmál se. "Pro mě moc znamená tak podpora od kluků, že v tom nejsem sám. Ani nevím, jestli si to uvědomují, ale pro mě moc znamená, když mě pochválí na tréninku, nebo i teď v zápase. Když cítíte podporu, cítíte se lépe, začnete si věřit. A kdyby byl lepší trávník, i hra by vypadala jinak. Všem moc ale děkuji," tvrdil hráč Sparty.

Za důvěru se odvděčil nejlepším možným způsobem, když asistoval u vítězného gólu Birmančeviče. Mejdr přiznal, že původně myslel, že dostane míč od spoluhráče zpět a akci sám zakončí. "Chtěl jsem balon napálit na zadní tyč," usmál se. "Jsem nakonec rád, že to vzal na sebe a propálil to. Ze mě spadl obrovský tlak, který na sebe možná sám vyvíjím. Jsem rád za tu asistenci i vítězství. To je nejdůležitější."