Haaland? Jako hráč ze třetí ligy. Hvězdný kanonýr to po šlágru Premier League schytal od legendy United

Haaland? Jako hráč ze třetí ligy. Hvězdný kanonýr to po šlágru Premier League schytal od legendy United

Nedal gól a ani výkonem nenadchl. Možná i proto Manchester City jen remizoval s Arsenalem ve šlágru Premier League 0:0. Výsledek duelu dvou aspirantů na mistrovský titul potěšil konkurenční Liverpool, jenž vede tabulku o dva body. Kdo naopak sklidil tvrdou kritiku, to byl kanonýr Citizens Erling Haaland. Do něj se pustil expert Roy Keane, když pasoval výkon norského bombarďáka na úroveň třetí ligy.

Haaland se potýkal se zdravotními problémy, hodně duelů vynechal, pořád je ale nejlepším střelcem Premier League. Po šlágru s Arsenalem to ale od bývalého hráče Manchesteru United pořádně schytal. Obecně Keane soudí, že v počínání před brankou je sice Nor nejlepší na světě, jenže poslední výkony jsou diametrálně odlišné. "Jeho celková hra je špatná. Musí se zlepšit," rýpl si bývalý záložník United do hráče městského rivala.

Ten má v zápasových statistikách sedm úspěšných přihrávek, branku Arsenalu však netrefil, z čehož logicky plyne, že nemohl dát ani gól. "Jak se na něj dívám, je jako hráč ze třetí ligy. Celkově se jeho hra musí zlepšit," konstatoval Keane na adresu střelce, který už během této sezony v Premier League nasázel soupeřům osmnáct branek.

Dvojnásobná radost pro Liverpool. Nejprve doma vydřel výhru nad Brightonem, pak jej potěšila remíza Citizens s Arsenalem

Média také připomínají, že během hráčské kariéry měl Keane co do činění i s Haalandovým otcem. A šlo o pořádně vyhrocené věci. Nejprve Alf-Inge Haaland irského hráče zranil, posléze jej obvinil ze simulování. To ale nebyla pravda. Keane na hřišti kvůli přetržení zkříženého vazu rok absentoval.

Drsný příběh měl i pokračování. Haaland starší přestoupil do Manchesteru City a Keane soupeře v roce 2001 ošklivě fauloval. Dostal červenou kartu a vyfasoval pokutu. Později ve své autobiografii přiznal, že zákrok na otce současného kanonýra Citizens dopředu plánoval. Hrubým faulem, kterým se začala po přiznání irského hráče začala zabývat i anglická FA a udělila tvrdší trest, vlastně skončila kariéra Alfa-Ingeho Haalanda. I proto má současná kritika kanonýra Citizens poněkud zvláštní nádech.