V Barceloně se dopíše jeden příběh. Marcos Alonso zamává Katalánsku již po dvou letech

V Barceloně se dopíše jeden příběh. Marcos Alonso zamává Katalánsku již po dvou letech

Exreprezentant Španělska Marcos Alonso na konci sezony opustí Barcelonu, ve které od předloňského léta příliš nezapůsobil a v posledních dvou ročnících LaLigy pod trenérem Xavim se ho týkala základní sestava pouze ve třinácti případech.

Bývalému obránci Chelsea, jenž se loni radoval s klubem z Camp Nou ze zisku titulu, vyprší v Katalánsku smlouva už na konci červa a jak informoval přestupový specialista Fabrizio Romano, sportovní úsek FCB mu ji dále neprodlouží.

Není se však čemu divit. Alonso odehrál za celou sezonu jen sedm zápasů. Ve španělské lize pobyl na trávnících 161 a v Lize mistrů jen 141 minut. To vše bez gólu či asistence.

Movité saúdskoarabské kluby nabízejí Lewandowskému za odchod z Barcelony 100 milionů eur ročně

Kontrakt s třiatřicetiletým rodákem z Madridu sice obsahuje opci na dalších 12 měsíců, momentálně druhý tým tabulky ji však neaktivuje.

Sám někdejší obránce Realu, Boltownu, Fiorentiny i Sunderlandu, jehož současná tržní cena je podle transfermarkt.com pouze 3 miliony eur, už s tím má být smířen a cítí se být připraven na "nové dobrodružství".

V dosavadní kariéře okusil výhradně španělské, italské a anglické prostředí. Bude sázet na prověřenou jistotu, nebo se vydá objevovat novou destinaci?

© FC Barcelona