Látal po nezdaru v pohárovém čtvrtfinále nešetřil kritikou. Hrajeme jen na oko. Nedokážeme si vytvořit žádnou pořádnou šanci

Takový průběh sezony si v Jablonci určitě nepředstavovali. V lize se Severočeši propadli do skupiny o udržení a dojem z nevýrazných výkonů nevylepšili ani v pohárovém čtvrtfinále proti Plzni, které doma na Střelnici podlehli 0:3. “Když uděláme takové chyby, nemůžeme vyhrát,” posteskl si trenér Radoslav Látal na pozápasové tiskové konferenci.

Jablonec do zápasu vstoupil aktivně a ve třetí minutě mohl jít do rychlého vedení. Filip Souček zakroutil míč do branky, gólman Martin Jedlička si s jeho pokusem ale dokázal poradit. Poté na obou stranách zazvonila branková konstrukce.

Vyrovnané skóre prolomil ve 34. minutě domácí stoper Nemanja Tekijaški, ke své smůle se ale trefil do vlastní branky. Když se o tři minuty později prosadil také Jan Kopic, bylo s Jabloncem zle.

LÁTAL: PŘIJEDE K NÁM VELKÁ KVALITA. PLZEŇ HRAJE TĚŽKÉ ZÁPASY V EVROPSKÝCH POHÁRECH, JE OSTŘÍLENÁ

“Do prvního gólu jsme hráli tak, jak jsme chtěli, ze zabezpečené obrany a na brejky. Do té doby to byl vyrovnaný zápas. Bohužel, pak jsme si dali vlastní branku a vzápětí nám Štěpánek zaspal při bránění,” litoval Látal. “Nehrajeme špatně, individuální chyby nás ale neustále sráží.”

Ve druhé půli byl Jablonec aktivnější, žádnou větší šanci si ale nevypracoval. A tak znovu udeřila Viktorka, kterou do tříbrankového trháku poslal v 65. minutě Cheick Souaré. “Opticky hra nevypadá špatně, ale z tlaku si nedokážeme vytvořit žádnou šanci,” hledal problémy čtyřiapadesátiletý trenér.

VLASTENEC NASMĚROVAL PLZEŇ DO SEMIFINÁLE POHÁRU. PO ZAVÁHANÍ S LIBERCEM VIKTORIA TŘEMI GÓLY SESTŘELILA JABLONEC

Trenéra Jablonce trápí početná marodka. Proti Plzni mu chybělo hned osm hráčů. “Jsme totálně bez útočníků. Mimo je Krulich i Drchal. Moc dobře to navíc nevypadá ani s dalšími. Nejvíc nám chybí asi Nebyla, ten bude dlouhodobě mimo s kolenem. Jeho absence nám nabořila střed hřiště. Schází nám tam rychlost. Musíme se snažit dostat nějak do pohody a ten kádr zkusit konsolidovat,“ řekl bývalý výborný obránce pro klubový web.

Na nové místo si kvůli absencím v posledních zápasech musí zvykat Filip Souček. Kmenový hráč Sparty se ze zálohy posunul o řadu níž a s novou rolí se musí sžívat za pochodu. Jeho výkony ovšem trenérovi starost nedělají. “Není to jeho post, ale zatím se nedopustil žádné chyby. Hraje zodpovědně a koncetrovaně,” vyzdvihl Látal.

Pokud Jablonec chce zachránit zpackanou sezonu, musí se v lize pokusit proklouznout do prostřední skupiny o Evropu. Aktuálně na desáté Bohemians ztrácí tři body.

Zdroj: FK Jablonec