Guardiola po hattricku chválí Fodena. Má neuvěřitelný čich na góly. Na hřišti si dělá téměř, co chce

Guardiola po hattricku chválí Fodena. Má neuvěřitelný čich na góly. Na hřišti si dělá téměř, co chce

“Phil Foden má neuvěřitelný dar střílet góly,” prohlásil manažer Pep Guardiola z Manchesteru City poté, co talentovaný hráč ve středu hattrickem pomohl k výhře 4:1 nad Aston Villou. Citizens díky tomu zůstávají ve hře o titul v Premier League.  

Foden se poprvé prosadil, když těsně před přestávkou z trestného kopu propálil zeď Villans. "Jeho pracovní morálka je úžasná. Hraje ve středových pozicích a má neuvěřitelný čich na góly - ty mu kolují v žilách a my ho musíme využívat," řekl Guardiola. "Má přirozený talent. Dar, který je výjimečný."

Třiadvacetiletý anglický reprezentant zkompletoval hattrick dvěma zásahy v rozmezí sedmi minut ve druhém poločase a posunul se tak v sezoně na 21 gólů ve všech soutěžích. Foden odehrál třetí tříbrankový zápas v Premier League, více jich před dovršením 24 let zaznamenali jenom Robbie Fowler (7), Michael Owen (7), Robbie Kane (6) a Erling Haaland (5). "Může si dělat, co chce," prohlásil manažer. "Je to opravdu prvotřídní hráč."

FODEN DOZRÁL A DOSTAL SE NA JINOU ÚROVEŇ. JE TO JEDEN Z NEJLEPŠÍCH HRÁČŮ V PREMIER LEAGUE, TVRDÍ GUARDIOLA

Guardiola pochválil také ostatní hráče City, zejména pak Rodriho, který asistoval u druhého Fodenova gólu. "Když jsme v poslední třetině hřiště, má cit, nepotřebuje příliš doteků k tomu, aby dostal míč do sítě. Ve fotbale je nejtěžší dávat góly. Když takového hráče máte, je to pro tým dar." líčil Guardiola.

Bývalý obránce City Joleon Lescott přirovnal Fodena k Waynu Rooneymu, který za Manchester United nastřílel 183 ligových gólů. "O Waynovi vždycky mluvím s velkou pokorou a často ho chválím. Phil je mu podobný v tom, že je fotbalem úplně posedlý," řekl Lescott ve vysílání TNT.

"Rooney byl první hráč, který chtěl vyhrávat víc než já. Phil to posunul na úplně jinou úroveň. Pracoval jsem s ním v reprezentaci Anglie do 21 let a museli jsme mu zakázat, aby si po tréninku přidával, protože jste ho nemohli dostat ze hřiště."

Foden dovedl City k vítězství i přes to, že týmu chyběli Haaland i Kevin De Bruyne. Guardiola nechal obě týmové hvězdy odpočívat, protože jeho tým má před sebou nahuštěný program. V sobotu Citizens čeká ligový zápas na hřišti Crystal Palace a v úterý cesta do Madridu na první utkání čtvrtfinále Ligy mistrů s Realem.

"Program je náročný, zápasy hrajeme každé tři dny. Musíme být odpočatí," vysvětlil Guardiola šetření opor.

Zdroj: Manchester City FC