Slavný otec Lilian může být po právu opět hrdý. Po Marcusovi dělá jménu Thuram čest i další syn Khéphren

Slavný otec Lilian může být po právu opět hrdý. Po Marcusovi dělá jménu Thuram čest i další syn Khéphren

Příjmení Thuram je v evropském fotbale poměrně známým pojmem. Před lety se o to zasadil Lilian, známý obránce francouzského národního týmu. Na klubové úrovni zanechal hlubokou stopu v Monaku, Juventusu či Barceloně. V jeho šlépějích kráčí i jeho potomci. Doposud byl více známý Marcus, ale v poslední době si o pozornost výrazně říká také jeho bratr Khéphren.

Šestadvacetiletý Marcus se již dokázal dostat do národního týmu země galského kohouta a počítat by se s ním mělo také na letošním Euru v Německu. Velký kariérní progres zaznamenal v Borussii Mönchengladbach, odkud v létě minulého roku odešel vstříc další výzvě v podobě italského Interu Milán.

Zajímavou kariéru by mohl prožít i o tři roky mladší bratr Khéphren. Produkt mládežnické akademie Monaka působí od roku 2019 v Nice, kde se těší velmi dobrým výkonům, díky kterým se o něj začínají zajímat těžké váhy z Premier League.

ODCHOD CEBALLOSE Z REALU SE JEVÍ JAKO NEZVRATNÝ. STĚHOVAT BY SE MOHL KE KONKURENTOVI

Khéphren má být podle severu HITC připraven opustit francouzskou nejvyšší soutěž a hledat štěstí na Ostrovech. Tam se o jeho schopnosti zajímají Chelsea, Arsenal, Liverpool či Manchester United. Na Old Trafford a Anfieldu mají o hráče zájem již delší dobu, Gunners své možnosti zvažovali během lednového přestupového okna a nově se do boje o talentovaného hráče zapojil i klub sídlící na Stamford Bridge.

Nice by mohlo být svolné k jeho uvolnění, zmiňuje se částka okolo 40 milionů liber. Blues věří, že by Thuram mohl být pro jejich plány přínosem, navíc se otevřeně mluví o tom, že v létě klub opustí Trevoh Chalobah, Ian Maatsen a Conor Gallagher.

Foto: OGC Nice