Manchester City si plácl s americkým supertalentem. Musí si na něj ale ještě hodně dlouho počkat

Manchester City si plácl s americkým supertalentem. Musí si na něj ale ještě hodně dlouho počkat

Když přicházejí do klubových akademií mladíčci, obvykle to samotné celky nic moc nestojí a v mnohých případech stačí perspektivním nadějím jen status, že se "odnikud dostali někam". Do chváleného amerického juniora ve službách Philadelphie Union Cavana Sullivana by však měl Manchester City investovat nemalé peníze.

Trenérské překvapení na Camp Nou? V hledáčku Barcelony se ocitl manažer jedenáctého týmu Premier League

Skautské oddělení úřadujícího anglického šampiona z Etihad Stadium v posledních měsících zaujal čtrnáctiletý mladík z philadelfské rezervy, která působí ve třetí americké lize (MLS Next Pro).

Jde o mladšího bratra dvacetiletého záložníka Philadelphie Quinna Sullivana, který už má v Major League Soccer na kontě téměř padesát vystoupení a čtyři přesné zásahy.

Rekordní transfer Spurs? Přijít má již toto léto a Postecoglou chce utrácet za nového kanonýra

Sullivan v soutěži debutoval na konci minulého měsíce v rámci střetu s béčkem New Englandu (2:1), když strávil na trávníku 34 minut. Zaujal však mnohem dříve...

Vůbec poprvé zazářil jakožto třináctiletý na floridském Generation adidas Cupu, který absolvovaly výběry do patnácti let. Kouč Jim Curtin mu už v té době předpověděl velkou kariéru. "Ti, kteří se to možná ještě nedozvěděli, Sullivan má talent a schopnosti stát se pojmem. Dokáže opravdu velké věci," předpověděl.

Lukaku další šanci v Londýně nedostane. Za kolik jej chtějí Blues v létě nabídnout na hráčském trhu?

Podle přestupového experta Fabrizia Romana už je Sullivan s vedením City dohodnutý. Ostrovní titán už má být domluven na odstupném i s Philadelphií Union. I s bonusy by se měl stěhovat ze země za více než milion dolarů.

Všechny dokumenty už byly podepsány a talentovaný teenager zamíří na ostrovy hned, jakmile dovrší osmnáct let. Jeho nejbližší vývoj tedy bude i nadále pokračovat za oceánem a City bude v Premier League zatím fandit jen na dálku.

Manchester United bude chtít být úspěšnější než Neapol. Pozorně sleduje kapitána Wolverhamptonu