Bude mít Souček s Coufalem ve West Hamu nového trenéra? Moyes váhá s podpisem nové smlouvy

Bude mít Souček s Coufalem ve West Hamu nového trenéra? Moyes váhá s podpisem nové smlouvy

Vypadalo to na jasnou dohodu. Jenže opak je pravdou. Manažer David Moyes odmítá podepsat ve West Hamu novou smlouvu, a tak je klidně možné, že budou mít Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem nového trenéra. Kouč podle listu The Sun pořád váhá. Tvrdí, že si fanoušci neváží toho, co s klubem dokázal. A místo dobrých výsledků mu připomínají nepříjemná klopýtnutí, což Moyesovi pekelně vadí. Skot odmítá, že by licitoval s vedením klubu o výši finanční odměny.

Šedesátiletý trenér tvrdí, že když bude cítít maximální podporu fanoušků, nebude váhat ani vteřinu s podpisem nového kontraktu. Věří, že když jeho tým postoupí v Evropské lize přes Leverkusen, bude mít u příznivců vyhráno. Jenže bundesligový lídr je v parádní fazoně a sezonou kráčí bez porážky.

Moyese štve, že si pořád dost fanoušků West Hamu přeje změnu na místě manažera. Nejsou spokojení se stylem hry, který Souček a spol praktikují. Vyčítají mu i některé výsledky. Přitom londýnský klub si v minulé sezoně užil oslav první velké evropské trofeje od roku 1965. Někteří fandové se netají tím, že Moyese berou jako produkt starých britských manažerů, jejichž opatrná taktika brání West Hamu v tom, aby naplno ukázal potenciál. Na sociální síti twitter pak rezonuje hashtag „#MoyesOut“, čehož je si Skot dobře vědom.

Reds stále nenašli nového stratéga. Existují však i další varianty, když Alonso zůstává v Leverkusenu

Moyes ví, jak důležitá je podpora fanoušků. Když ji necítí, není zatím ochoten se zavázat k prodloužení spolupráce s klubem. Kdyby se West Ham dokázal vyvarovat výkyvů v Premier League, byla by jeho situace jistě klidnější. Skot by chtěl, aby si fandové pamatovali výhry z první poloviny sezyny nad Chelsea, Arsenalem, Tottenhamem i United. Oni ale bohužel pro manažera Hammers vzpomínají na únorový výprask 0:6 od Arsenalu a porážku 0:3 s Red Devils. Z hlavy nedostali ani výprask 5:1 od Liverpoolu i následné vyřazení v 5. kole FA Cupu s týmem Bristol City.

Nezbává než všechny neúspěchy přebít postupem přes Leverkusen se zázračným manažerem Xabim Alonsem. West Ham je nyní v Premier League sedmá a nemá jisté místo v pohárové Evropě pro příští sezonu. A to je právě problém. Pod Moyesem se Kladiváři zvedli a očekávání fanoušků jsou velká. Umístění uprostřed tabulky už jim nestačí. Nejsou si prý jistí tím, že Moyes dokáže tým posunout do první šestky. I proto Skot s podpisem nového kontraktu váhá.