Kovářův konkurent v Leverkusenu prodloužil kontrakt. V klubu je patnáct let, ligové starty spočítá na jedné ruce

Kovářův konkurent v Leverkusenu prodloužil kontrakt. V klubu je patnáct let, ligové starty spočítá na jedné ruce

Bayer Leverkusen už jen jediný krůček dělí od mistrovského titulu. Sezonou kráčí bez jediné porážky. Teď německá média zveřejnila další díl pohádkového příběhu Bayeru. V klubu totiž prodloužil smlouvu brankář Niklas Lomb. Nyní třicetiletý gólman je klubovou trojkou a jistí záda jedničce Lukáši Hradeckému a dvojce, kterou je Matěj Kovář. "Prodloužení smlouvy beru to jako obrovské vyjádření důvěry. Do klubu jsem přišel jako teenager, je to pro mě něco výjimečného," zářil Lomb.

Mezi tyče se v dresu Bayeru dostane opravdu jen výjimečně, přesto vedení bundesligového lídra vsadilo na třicetiletého gólmana a nabídlo mu prodloužení smlouvy až do roku 2027. "Budu bojovat ze všech sil, abychom byli úspěšní," zářil brankář, který je v klubu od svých patnácti let. Leverkusen v této sezoně bojuje o německý titul, triumf v německém poháru a chce opanovat i Evropskou ligu. V sezoně zatím ani jednou neprohrál.

V této sezoně si zachytal v Evropské lize proti Molde, kdy Bayer vyhrál 5:1. Mezi tyče se postavil poprvé po třech letech a fanoušci jej hned oslavovali. Nezklamal a dočkal se odměny v podobě nového kontraktu. Bundesligovou jedničkou je Hradecký, v Evropě i německé pohárové soutěži dostává šanci Čech Kovář. A záda jim spolehlivě kryje právě Lomb.

"Momentálně je mezi brankáři skvělá symbióza. Platí to i pro Lomba, který je tady kultovní postavil," svěřil se magazínu Kicker Hradecký už během února. Sportovní ředitel Simon Rolfes souhlasí. "Niklas se v posledních letech vždy spolehlivě začlenil do kádru, je to absolutně týmový hráč. Byl a je zárukou vysoké tréninkové úrovně. Je pro náš tým důležitý a to i přesto, že nedostává tolik herních příležitostí," zvedl Rolfes.

Lomb se stal hráčem Bayeru v patnácti letech. Odskočil si na hostování do Halleschen FC (leden až červen 2015), Preußen Münster (2015/16) a SV Sandhaut (2018/19) zůstal věrný Leverkusenu. Za všechny ty roky však nastoupil jen dvakrát v německé nejvyšší soutěži a pětkrát v Evropské lize.