Hynek ve funkci nepřežil výsledkovou krizi Žiliny. Sedminásobné mistry by mohl převzít další český kouč

Hynek ve funkci nepřežil výsledkovou krizi Žiliny. Sedminásobné mistry by mohl převzít další český kouč

Žilinu, která je šest kol před koncem nadstavbové části Niké ligy na čtvrté pozici, už nevede Jaroslav Hynek. Vedení MŠK českého experta odvolalo i s jeho asistentem Richardem Polákem a jeho nástupce bude oznámen v průběhu čtvrtečního dne.

Dle dosavadních indicií by mohlo jít o Michala Ščasného, jehož poslední angažmá na Kypru nemělo dlouhého trvání. Se slovenskou branží má však bohaté zkušenosti, protože dříve pracoval v Senici, Spartaku Trnava, Nitře i Dukle Banská Bystrica.

Za náhlý konec osmačtyřicetiletého Hynka pravděpodobně mohou nelichotivé výsledky z poslední doby. Žilina nyní táhne šňůru tří proher v řadě a naposledy před vlastním publikem jednoznačně nestačila na mistrovský Slovan Bratislava. Trenér vítězů Vladimír Weiss však nejmladší mužstvo slovenské ligy i přes jasnou prohru 0:3 chválil a z jeho kádru by si klidně vzal hned pět hráčů.

Bývalý stratég Dukly, který má za sebou minulosti i u české sedmnáctky, působil v žilinském prostředí od startu sezony 2022/2023 a žlutozelené barvy reprezentoval necelé dva ročníky, s tím, že v rámci nich odkoučoval 71 soutěžních duelů. To vše s bilancí 33 výher, 11 remíz, 27 porážek a skóre 126:110. S klubem, v němž dříve prošli trenérskou pozicí také Pavel Vrba nebo Pavel Hapal, vybojoval průměrně 1,55 bodu na zápas.

Český fotbal? Z některých lidí jsem otrávený, přiznává syn bývalého kouče reprezentace

Nový, v celkovém pořadí již 77. trenér v historii Žiliny, bude představen ve čtvrtek odpoledne a tým povede už v pátečním střetu proti Ružomberoku, na jehož lavičce mimochodem sedí Ondřej Smetana,

"Oběma českým trenérům děkujeme za odvedené služby a v další kariéře přejeme vše dobré," uvedl web mskzilina.sk. "Ve jménu celého klubu bychom chtěli Hynkovi s Polákem poděkovat za téměř dvě sezony v našem klubu, za účinkování v lize i evropských předkolech," přidal sportovní manažer Karol Belaník.

Hynkův nástupce by se měl ještě pokusit zabojovat o druhé místo, na které sedminásobný šampion země v tuto chvíli ztrácí čtyři body.