Slavný turecký klub Fenerbahce tvrdě pyká za incident při Superpoháru: kontumační prohra a milionová pokuta

Slavný turecký klub Fenerbahce tvrdě pyká za incident při Superpoháru: kontumační prohra a milionová pokuta

Turecký klub Fenerbahce Istanbul musí zaplatit pokutu 115 tisíc eur (téměř tři miliony korun) za to, že jeho hráči v nedělním zápasu domácího Superpoháru proti Galatasarayi už po třech minutách odešli ze hřiště. Turecký svaz utkání kontumoval ve prospěch Galatasaraye.

Fenerbahce do zápasu proti městskému rivalovi nasadilo tým do 19 let, a jakmile inkasovalo první branku, mladí hráči trávník opustili. Šlo o protest klubu proti údajně nespravedlivému zacházení od vedení tureckého fotbalu.

Fenerbahce před zápasem žádalo, aby Superpohár řídil rozhodčí ze zahraničí. Rovněž chtělo utkání přeložit, protože ho dnes čekalo čtvrtfinále Evropské konferenční ligy proti Olympiakosu. Turecká fotbalová federace ale oba požadavky zamítla.

Devatenáctinásobný turecký mistr cítí křivdu také po nedávném ligovém utkání na hřišti Trabzonsporu, po němž hráče Fenerbahce slavící výhru napadli na trávníku domácí fanoušci. Trabzonspor byl potrestán uzavřením stadionu na šest zápasů, po odvolání mu federace snížila trest na čtyři utkání.

Potrestáni však byli také dva hráči Fenerbahce za to, že se zapojili do potyček s fanoušky. Istanbulský klub kvůli skandálnímu zápasu zvažoval odstoupení ze soutěže, ale nakonec se rozhodl pokračovat. V ligové tabulce je na druhém místě dva body za Galatasarayem.