Plzeňský trumf: Řezník. Zaslouží si speciální poděkování, přiznal kouč. Nadšení byli i experti

Plzeňský trumf: Řezník. Zaslouží si speciální poděkování, přiznal kouč. Nadšení byli i experti

Nečekaný trumf vytasil trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek ve čtvrtfinále Konferenční ligy proti Fiorentině, když na pozici pravého beka odehrál zápas zkušený Radím Řezník. "Zaslouží si speciální poděkování, odehrál jen pár minut. Po té pauze nám moc pomohl, vážím si ho a klobouk dolů," nešetřil chválou na adresu Řezníka kouč Viktorie po remíze 0:0. "Měl jsem toho plné kecky, ale vydřeli jsme to. Výsledek je dobrý," uvedl po utkání pro ČT sport Radim Řezník.

Odmakal zápas, dostal žlutou kartu, ale jinak si vedl Řezník báječně. "Jsem vyčerpanej, soutěžní zápas jsem nehrál přes půl roku," hlásil do kamer. "Bylo to strašně těžké fyzicky. Můžete trénovat, jak chcete, ale zápas vám nic nenahradí. Každý hráč potřebuje zápasovou praxi," poznamenal.

Řezník odehrál třístý zápas v dresu Viktorie. Jak vysoko jej řadí. "Hrál jsem tu Ligu mistrů, zápasů bylo moc. Ale jasně, pro Viktorku to byl velký ápas, takové se nehrají často a pro mladé hráče je to neskutečná zkušenost. Jsem rád, že jsem nastoupil," těšilo beka.

Pochvaly se dočkal také od expertů ve studiu. "Využil zkušenosti, které má. Zvládl to, neplaval. Tihle zkušení hráči si umějí dobře stoupnout, nejančí, nezmatkují," ocenil bývalý útočník Luděk Zelenka.

Statečný výkon Plzně! Ve čtvrtfinále Konferenční ligy uhrála s Fiorentinou remízu, naděje do odvety žije

"Je to skvělá zpráva pro trenéra Koubka, že s ním může počítat a může se na něj spolehnout. A důležité je to i pro Radima. Dokázal, že i po tak dlouhé době je schopný naskočit," doplnil bývalý reprezentant Tomáš Ujfaluši.

"Radim to měl těžké, protože nesbíral minuty. V Plzni získal tituly, ale teď nehrál. A je složité, když na vás pak trenér ukáže, to zvládnout. Je to otázka mentální vyspělosti a Řezník to zvládl," doplnil Zelenka.