Statečný výkon Plzně! Ve čtvrtfinále Konferenční ligy uhrála s Fiorentinou remízu, naděje do odvety žije

Viktoria Plzeň remizovala v úvodním čtvrtfinále Konferenční ligy na domácím stadionu s italskou Fiorentinou 0:0. Odveta se hraje na půdě soupeře za týden. Západočeši bez řady zraněných hráčů vybojovali proti silnému soupeři nerozhodný výsledek, který pomůže českému fotbalu k dalšímu vylepšení koeficientu. V sezoně 2025/26 se tak český mistr může těšit na základní skupinu Ligy mistrů.

Reprezentační pauza, před níž Viktoria zářila na všech frontách, plzeňské fotbalisty jako by rozhodila. Jediná výhra ze třech soutěžních duelů se totiž nedala považovat za ideální přípravu na příjezd Fiorentiny, která v minulém ročníku Konferenční ligy dokráčela až do finále. Z pohledu formy to však ani u ní nebylo nejlepší, když v Serii A nezvládla souboje s AC Milán a Juventusem.

O něco lépe jí však vyšla úvodní pasáž ve Štruncových sadech, během níž držela míč pevně na svých kopačkách a nepouštěla domácí viktoriány, na jejichž výkonu byly znát četné absence, prakticky vůbec do hry. Plzni tak nezbývalo než spoléhat na rychlé protiútoky. Po jednom takovém se v dobré pozici ocitl Matěj Vydra, jeho křižné zakončení z úhlu po přiťuknutí od Pavla Šulce však prolétlo jen těsně vedle tyče. Po ojedinělé akci Západočechů se na balonu opět usadili hráči v bílých dresech, na víc než na dalekonosnou ránu Lucase Martíneze Quarty, která šla těsně nad, se však do konce úvodního dějství nezmohli.

První větší vzruch přišel zhruba po 10 minutách druhého poločasu, kdy do šestnáctky Plzně vtrhl Lucas Beltrán a snažil se na první tyči nachytat Martina Jedličku, ten byl ale pozorný. Utahující se smyčku kolem domácí obrany pak narušili fanoušci Fiorentiny, kteří několika vhozenými světlicemi na několik minut otupili tlak svého týmu. To dokonce přerostlo ve zvýšenou aktivitu Viktorie, která se v poslední čtvrthodině dostala k několika náznakům, největší šanci Tomáše Chorého ale předcházel faul. Pak znovu přišel platonický tlak Fialek, ze kterého už gól nepadl.

Poslední český zástupce v pohárové sezoně v tomto ročníku Konferenční ligy v součtu s kvalifikací v 15 zápasech neprohrál a dvanáctkrát neinkasoval. Doma v základní hrací době udržel nulu ve všech osmi utkáních.

Konferenční liga, čtvrtfinále

PLZEŇ - FIORENTINA 0:0 ONLINE ze zápasu ZDE

Rozhodčí: Grinfeeld - Hassan, Jarkoni - Adler (video, všichni Izr.). ŽK: Cadu, Řezník, Chorý - Ikoné. Diváci: 11.470 (vyprodáno).
Plzeň: Jedlička - Řezník (90.+6 Paluska), Hranáč, Hejda, Jemelka, Cadu - Šulc, Kalvach, Červ - Chorý (90.+4 Kliment), Vydra (62. Traoré). Trenér: Koubek.
Fiorentina: Terracciano - Dodo, Milenkovič, Martínez Quarta, Biraghi - Arthur Melo (79. Lopez), Mandragora - González (84. Ikoné), Beltrán (70. Barák), Sottil (79. Kouamé) - Belotti (70. Nzola). Trenér. Italiano.

Olympiakos Pireus - Fenerbahce Istanbul 3:2 (2:0)