Strakovo tažení v Michalovcích pokračuje, záchrana je na dohled. Důležitou výhru vystřelil někdejší nejdražší hráč české ligy

Až neuvěřitelně vypadá práce, kterou František Straka odvádí v Michalovcích. Zkušený trenér na východě Slovenska přebral rozložený tým, jenž za dvacet kol nasbíral pouhých šest bodů a byl jedním z hlavních kandidátů na přímý sestup do druhé ligy. Po výhře 1:0 nad Banskou Bystricou je však situace naprosto odlišná. Michalovce se mohou vyhnout i zrádné baráži.

Zemplín pod Strakou v lize ještě neprohrál. S bilancí čtyř výher a tří remíz nasbíral v sedmi zápasech 15 bodů a poprvé pod vedením českého kouče opustil sestupové pásmo. Na desátém místě se aktuálně drží jen díky lepšímu rozdílu ve skóre, oproti Košicím má však výrazně lepší formu.

V sobotu v Banské Bystrici braly Michalovce tři body po dvou bezbrankových remízách a gól nedostaly už popáté v řadě. “Pevná defenziva byla základem úspěchu. Věděli jsme, že soupeř má silné kraje, ale naši obránci si tím skvěle poradili a nepustili je do žádné výraznější šance. Zápas jsme odjezdili po zadku a výsledek je pro nás zaslouženou odměnou. Jsem na tým hrdý,” chválil Straka.

STRAKA SE NA SLOVENSKU ROZJEL, JEHO MICHALOVCE SLAVÍ TŘETÍ VÝHRU V ŘADĚ. BUDU DÁL TÝM BIČOVAT, SLÍBIL

Michalovce na hřišti nejlepšího týmu skupiny o udržení hrozily hlavně z rychlých protiútoků. Po jednom z nich v 85. minutě rozhodl o důležité výhře celku z východního cípu Slovenska Gino van Kessel. Někdejší nejdražší hráč české ligy si na hranici vápna zasekl balon před protihráčem a střelou na zadní tyč dal svůj pátý gól v sezoně.

“Brali bychom i bod, nakonec ale máme tři, takže musíme být spokojení. Kluci zápas skvěle zvládli po taktické stránce. Zahustili jsme střed hřiště a hrozili jsme hlavně z brejků. V prvním poločase jsme je řešili špatně, v závěru druhé půle se ale jeden ujal a zápas jsme rozhodli,” řekl Straka.

Jeho tým má aktuálně záchranu ve svých rukou. Pět kol před koncem mu stačí nasbírat víc bodů než předposlední Košice, které nebodovaly ve třech z posledních čtyř zápasů.

STRAKA JEDNOZNAČNĚ PROBUDIL MICHALOVCE: ASI NEJDŮLEŽITĚJŠÍ BYLO ZMĚNIT MYŠLENÍ HRÁČŮ A NASTAVIT MENTÁLNÍ STRÁNKU